Laureaci

9. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

  • Rozwiń

    NAGRODY REGULAMINOWE:

     

    w kategorii głosów kobiecych:

    Salome Jicia
    biografia
    I Nagroda – Salome Jicia (Gruzja)

    Nagroda im. Marii Fołtyn za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.
    Nagroda Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi zaproszenie do udziału w spektaklu Halki poprzedzone niezbędnym okresem prób.
    Ewa Tracz
    biografia
    II Nagroda – Ewa Tracz (Polska)
    Joanna Zawartko
    biografia
    III Nagroda – Joanna Zawartko (Polska)

    Nagroda Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi zaproszenie do udziału w spektaklu Halki poprzedzone niezbędnym okresem prób

     

    w kategorii głosów męskich:

    Andrzej Filończyk
    biografia
    I NagrodaAndrzej Filończyk (Polska)

    Nagroda im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej dla najmłodszego finalisty ufundowana przez Stowarzyszenie im. Marcelli Sembrich (USA)
    Nagroda im. Bogusława Kaczyńskiego dla najlepszego polskiego głosu ufundowana przez ORFEO Fundację im. Bogusława Kaczyńskiego
    Nagroda Prezydenta Miasta Radomia im. Marii Fołtyn dla najlepszego polskiego głosu - koncert z Radomską Orkiestrą Kameralną
    Jakub Józef Orliński
    biografia
    II Nagroda – Jakub Józef Orliński (Polska)
    Leon Košavić
    biografia
    III Nagroda – Leon Košavić (Chorwacja)

    Nagroda im. Jana i Edwarda Reszków za najlepsze wykonanie utworu polskiego przez zagranicznego uczestnika
    Nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos

     

    NAGRODY POZAREGULAMINOWE:

     

    Agata Schmidt
    biografia
    Agata Schmidt (Polska)

    Nagroda za najlepsze wykonanie pieśni polskiej
    ufundowana przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie
    Dagmara Barna
    biografia
    Dagmara Barna (Polska)

    Nagroda im. Carlo Marii Giuliniego w kategorii głosów kobiecych za wykonanie wyrastające z głębokiego przeżycia i czerpiące z istoty człowieczeństwa
    Nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos
    Kacper Szelążek
    biografia
    Kacper Szelążek (Polska)

    Nagroda im. Carlo Marii Giuliniego w kategorii głosów męskich za wykonanie wyrastające z głębokiego przeżycia i czerpiące z istoty człowieczeństwa
    Nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos
    Krzysztof Bączyk
    biografia
    Krzysztof Bączyk (Polska)

    Nagroda im. Marty Eggerth i Jana Kiepury dla najbardziej obiecującego polskiego głosu
    Nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos
    Keon Woo Kim
    biografia
    Keon Woo Kim (Korea Południowa)

    Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – Izabelli Kłosińskiej
    Sylwia Olszyńska
    biografia
    Sylwia Olszyńska (Polska)

    Nagroda im. Ady Sari ufundowana i przyznana przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu dla najlepszego sopranu koloraturowego

     

    Dwie równorzędne Nagrody dla wyróżniających się młodych pianistów
    ufundowane przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie:


    biografia
    Michał Biel (Polska)
    Mariusz Kłubczuk
    biografia
    Mariusz Kłubczuk (Polska)