IX DNI SZTUKI TAŃCA

Program

10, 12, 14/11/2017

POLSKI BALET NARODOWY

BALETY POLSKIE (premiera)

Wieczór baletowy w trzech częściach

Dyrygent: Łukasz Borowicz

ŚWITEZIANKA
Choreografia: Robert Bondara
Muzyka: Eugeniusz Morawski
Scenografia i kostiumy: Julia Skrzynecka
Światła: Maciej Igielski

NA PIĘCIOLINII
Choreografia: Jacek Tyski
Muzyka: Aleksander Tansman („Sextuor”)
Scenografia i światła: Olga Skumiał
Kostiumy: Renata Bonter-Jędrzejewska

II KONCERT SKRZYPCOWY
Choreografia: Jacek Przybyłowicz
Muzyka: Karol Szymanowski
Scenografia: Boris Kudlička
Kostiumy: Paweł Grabarczyk
Światła: Marc Heinz

15/11/2017 (Scena Kameralna)

BALLETTO DI ROMA

GISELLE

Balet w dwóch aktach

Choreografia: Chris Haring i Itamar Serussi Sahar
Koncepcja: Peggy Olislaegers
Muzyka: Adolphe Adam
Adptacja: Richard van Kruysdijk, Andreas Berger

16/11/2017

DANCE THEATRE OF HARLEM, USA

PROGRAM 1

Wieczór baletowy w dwóch częściach, z czterema utworami

BRAHMS VARIATIONS
Choreografia: Robert Garland
Muzyka: Johannes Brahms
Kostiumy: Pamela Allen-Cummings
Światła: Roma Flowers

EQUILIBRIUM (BROTHERHOOD)
Choreografia: Darrell Grand Moultrie
Muzyka: Kenji Bunch
Światła: Will Cotton
Kostiumy: Eric Winterling

CHANGE
Choreografia: Dianne McIntyre
Muzyka: Spelman College Glee Club, Eli Fountain
Muzyka oryginalna: Eli Fountain
Kostiumy: Oran Bumroongchart
Światła: Alex Fabozzi

HARLEM ON MY MIND
Choreografia: Darrell Grand Moultrie
Muzyka: Jesse Stone, Fats Waller, Duke Ellington, Richard Rogers & Lorenz Hart, Wynton Marsalis
Kostiumy: Rebecca Turk
Światła: Jason Banks

17/11/2017

DANCE THEATRE OF HARLEM, USA

PROGRAM 2

Wieczór baletowy w dwóch częściach, z czterema utworami

VESSELS
Choreografia: Darrell Grand Moultrie
Muzyka: Ezio Bosso
Kostiumy: George Hudačko
Światła: Clifton Taylor

CHACONNE
Choreografia: José Limón
Muzyka: Johann Sebastian Bach
Realizacja: Gary Masters

DANCING ON THE FRONT PORCH OF HEAVEN
Choreografia: Ulysses Dove
Muzyka: Arvo Pärt
Kostiumy: Jorge Gallardo
Światła: Björn Nilsson

RETURN
Choreografia: Robert Garland
Muzyka: Aretha Franklin, James Brown
Kostiumy: Pamela Allen-Cummings
Światła: Roma Flowers

19/11/2017

BALET I ORKIESTRA TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

ŚWIĘTO WIOSNY / SIWA MGŁA & KRZESANY

Wieczór baletowy w dwóch częściach

Dyrygent: Tadeusz Kozłowski

ŚWIĘTO WIOSNY
Choreografia: Martha Graham
Muzyka: Igor Strawiński
Reinscenizacja: Maurizio Nardi, Ben Schultz, Denise Vale
Scenografia: Edward T. Morris
Kostiumy: Pilar Limosner wg Marthy Graham & Halstona
Światła: Salomon Weisbard / Grzegorz Policiński

SIWA MGŁA & KRZESANY
Choreografia: Henryk Konwiński
Muzyka: Wojciech Kilar
Scenografia i kostiumy: Ireneusz Domagała
Światła: Grzegorz Policiński

21, 22/11/2017

POLSKI BALET NARODOWY

CHOPINIANA / BOLERO / CHROMA

Wieczór baletowy w trzech częściach

Dyrygent: Marcin Nałęcz-Niesiołowski

CHOPINIANA
Choreografia: Michaił Fokin / Alexei Fadeyechev
Muzyka: Fryderyk Chopin / Aleksandr Głazunow, Maurice Keller
Scenografia: Andrzej Kreutz Majewski
Kostiumy: Tijana Jovanović (wg tradycji)
Światła: Stanisław Zięba

BOLERO
Choreografia: Krzysztof Pastor
Muzyka: Maurice Ravel
Scenografia i kostiumy: Tatyana van Walsum
Światła: Bert Dalhuysen

CHROMA
Choreografia: Wayne McGregor
Muzyka: Joby Talbot, Jack White III / Christopher Austin
Scenografia: John Pawson
Kostiumy: Moritz Junge
Światła: Lucy Carter

24, 25 (x2), 26/11/2017

POLSKI BALET NARODOWY

JEZIORO ŁABĘDZIE

Balet w trzech aktach

Choreografia: Krzysztof Pastor
Muzyka: Piotr Czajkowski
Dyrygent: Piotr Staniszewski
Scenografia i kostiumy: Luisa Spinatelli
Asystent choreogarfa: Simonetta Lysy (realizacja sekwencji tradycyjnych)
Światła: Steen Bjarke