Anna Lorenc

Solistka

Urodzona:

Katowice

Szkoła:

  • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego, Bytom (1996-2005)
  • Staż letni w Ballettkonservatorium Stankt Pӧlten, Austria (2003)
  • Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina (pedagogika baletu), Warszawa (2005-2010)

Ważniejsi pedagodzy:

Wiktoria Morawiec, Larisa Ermolova, Alexander Rymaszewski, Bożena Sękala, Bożena Kociołkowska, Natalia Hoffmann, Steven Etienne

Angaże:

  • Balet Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Warszawa, 2005-2009 tancerka
  • Polski Balet Narodowy, Warszawa, od 2009 tancerka, od 2010 koryfejka, od 2014 solistka

Galeria

Repertuar

  • Z Polskim Baletem Narodowym

    • Blancheflor w Tristanie (Krzysztof Pastor)
    • Solistka w When You End and I Begin… (kreacja, Robert Bondara)
    • Recordare w Kurcie Weillu (Krzysztof Pastor)
    • Wróżka Delikatności w Śpiącej królewnie (trad. / Jurij Grigorowicz)
    • Wróżka Chrzestna w Kopciuszku (Frederick Ashton)
    • Trzy Wysokie Kobiety w Święcie wiosny (Wacław Niżyński / Millicent Hodson)
    • Wybranka w Święcie wiosny (Maurice Béjart)
    • Ona 3. w Personie (kreacja, Robert Bondara)
    • Śnieżynka-Solistka w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Pas d’action w Bajaderze (trad. / Natalia Makarowa)
    • Serafin Klasyczny w Sześciu skrzydłach aniołów (kreacja, Jacek Przybyłowicz)
    • Kwiat Groszku w Śnie nocy letniej (John Neumeier)

     

     

    • Trzy Driady w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Grand Pas – Wariacja 1. w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Trio w Nevermore…? (kreacja, Robert Bondara)
    • Duet 1 w Nevermore…? (Robert Bondara)
    • Pani Capuleti w Romeo i Julii (Krzysztof Pastor)
    • Księżna Izabela w Casanovie w Warszawie (Krzysztof Pastor)

    oraz partie solowe w baletach
    • The Garden’s Gates (kreacja, Robert Bondara, II Warsztat Choreograficzny)
    • In Light and Shadow (Krzysztof Pastor)
    • Wacław (kreacja, Eduard Bablidze, III Warsztat Choreograficzny)
    • Uciekając od… (kreacja, Anna Lorenc, III Warsztat Choreograficzny)
    • 8m48 (kreacja, Robert Bondara, IV Warsztat Choreograficzny)                
    • Murmuration (kreacja, Viktor Banka, VI Warsztat Choreograficzny)  

Nagrody

    • 2004: III Nagroda Międzynarodowego Konkursu Tańca „Citta di Rieti”, Włochy