Carlos Martín Pérez

Solista

 

Urodzony:

San Sebastian, Hiszpania

Szkoła:

  • San Sebastian Conservatory, San Sebastian, Hiszpania (1991)
  • John Cranko-Schule, Stuttgart, Niemcy (1992-1995)

Ważniejsi pedagodzy:

Konstantin Russu, Alex Ursuliak

Angaże:

  • Ballett Dresden, Drezno, Niemcy, od 1995 jako tancerz
  • Stuttgarter Ballett, Stuttgart, Niemcy, od 1996 jako tancerz
  • Ballett Dresden, Drezno, Niemcy, od 1999 jako tancerz
  • K-Ballet Company, Tokio, Japonia, od 2005 jako solista
  • Sarasota Ballet of Florida, Sarasota, USA, od 2007 jako solista
  • Polski Balet Narodowy, Warszawa, od 2009 jako solista

Galeria

Repertuar

  • Z Polskim Baletem Narodowym

    • Gorwenal w Tristanie (Krzysztof Pastor)
    • Srebrne jezioro (duet) w Kurcie Weillu (Krzysztof Pastor)
    • Taniec hiszpański w Dziadku do orzechów (Andrzej Glegolski)
    • Markiz de Custine w Chopinie, artyście romantycznym (kreacja, Patrice Bart)
    • Przywódca powstania w Chopinie, artyście romantycznym (kreacja, Patrice Bart)
    • Siostra Przyrodnia Kopciuszka w Kopciuszku (Frederick Ashton)
    • Mistrz Tańca w Kopciuszku (Frederick Ashton)
    • Nasz-Inny w balecie I przejdą deszcze… (Krzysztof Pastor)
    • Ojciec Laurenty w Romeo i Julii (Emil Wesołowski)
    • Młodzieniec w Święcie wiosny (Wacław Niżyński / Millicent Hodson)
    • On w Personie (kreacja, Robert Bondara)
    • Młody mężczyzna w Święcie wiosny (Maurice Béjart)
    • Serafin współczesny w Sześciu skrzydłach aniołów (kreacja, Jacek Przybyłowicz)
    • Kot w Butach w Śpiącej królewnie (trad. / Jurij Grigorowicz)
    • Książę Fleur de Pois w Śpiącej królewnie (trad. / Jurij Grigorowicz)
    • Faun 1 w Popołudniu fauna (Jacek Tyski)
    • Solo w Moving Rooms (Krzysztof Pastor)
    • Głodzik-Światło Księżyca w Śnie nocy letniej (John Neumeier)
    • Klaudiusz w Hamlecie (kreacja, Jacek Tyski)
    • Mercutio w Romeo i Julii (Krzysztof Pastor)
    • Ojciec Laurenty w Romeo i Julii (Krzysztof Pastor)
    • Gamache w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Bolero w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Warlord w Nevermore…? (kreacja, Robert Bondara)
    • Duety 1 & 2 w Nevermore…? (Robert Bondara)
    • Kwartet w Nevermore…? (Robert Bondara)
    • Duet w Pupie (kreacja, Anna Hop)
    • Baletmistrz Cambi w Casanovie w Warszawie (kreacja, Krzysztof Pastor)
    • Hrabia Tomatis w Casanovie w Warszawie (Krzysztof Pastor)
    • Hrabia Poniński w Casanovie w Warszawie (Krzysztof Pastor)
    • Karczmarz / Ksiądz w Poskromieniu złośnicy (John Cranko)
    • Gremio w Poskromieniu złośnicy (John Cranko)
    • Drosselmeyer w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Stephano w Burzy (Krzysztof Pastor)
    • Wielki Bramin w Bajaderze (trad. / Natalia Makarowa)
    • Solista w Chromie (Wayne McGregor)
    • Krzesiński w Jeziorze łabędzim (kreacja, z nowym librettem, Krzysztof Pastor)
    • Car Aleksander w Jeziorze łabędzim (z nowym librettem, Krzysztof Pastor)
    • Tansman w Na pięciolinii (kreacja, Jacek Tyski)
    • Solista w II Koncercie skrzypcowym Szymanowskiego (kreacja, Jacek Przybyłowicz)

    oraz partie solowe w baletach
    • Demony (kreacja, Natalia Wojciechowska, II Warsztat Choreograficzny)
    • W poszukiwaniu kolorów (kreacja, Jacek Tyski)
    • Alpha Kryonia Xe (Jacek Przybyłowicz)
    • In Light and Shadow (Krzysztof Pastor)
    • I przejdą deszcze… (kreacja, Krzysztof Pastor)
    • Just a Thought (kreacja, Jacek Tyski, VIII Warsztat Choreograficzny)

Nagrody

    • 2012: Nagroda za Całokształt Twórczości, La Profesionales de Danza de Gipuzkoa, San Sebastian, Hiszpania