Mai Kageyama

Solistka

Mai Kageyama

Urodzona:

Urayasu, Japonia

Szkoła:

  • Acri-Harimoto Ballet Academy, Saitama, Japonia (2000-2005)
  • Koninklijke Balletschool, Antwerpia, Belgia (2005-2007)

Ważniejsi pedagodzy:

Massimo Acri, Miwa Horimoto, Kimmy Lauwens

Angaże:

  • Balet Teatru Vanemuine, Tartu, Estonia, 2007-2011 jako solistka
  • Balet Chorwackiego Teatru Narodowego, Zagrzeb, Chorwacja, od 2011 jako solistka, pierwsza solistka od 2013
  • Polski Balet Narodowy, Warszawa, od 2014, koryfejka w 2015, solistka od 2016

Galeria

Repertuar

  • Z Polskim Baletem Narodowym

    • Duet 3 w Adagio & Scherzo (Krzysztof Pastor)
    • Solistka Walca Kwiatów w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Śnieżynka-Solistka w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Cztery młode kobiety w Święcie wiosny (Maurice Béjart)
    • Solistka w Concerto Barocco (George Balanchine)
    • Cztery Driady w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Piccilia, przyjaciółka Kitri w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Mlle Casacci w Casanovie w Warszawie (Krzysztof Pastor)
    • Amorek w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Katarzyna w Poskromieniu złośnicy (John Cranko)
    • Pas de six w Poskromieniu złośnicy (John Cranko)
    • Klara w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Helena w Śnie nocy letniej (John Neumeier)
    • Tercet 2. w Burzy (Krzysztof Pastor)
    • Pas d’action w Bajaderze (trad. / Natalia Makarowa)
    • Cień-solistka 2 Bajaderze (trad. / Natalia Makarowa)
    • Solistka w Chromie (Wayne McGregor)
    • Kobieta w Bolerze (Krzysztof Pastor)
    • Kitri-Dulcinea w Don Kichocie (trad. / Alexei Fadeyechev)
    • Matylda Krzesińska w Jeziorze łabędzim (z nowym librettem, Krzysztof Pastor z pas de deux wg Mariusa Petipy)
  • Wcześniej

    Z Baletem Teatru Vanemuine
    • Olga w Onieginie (Vassili Medvedev)
    • Klara w Dziadku do orzechów (trad. / Pär Isberg)
    • Pas de deux wiejskie w Giselle (trad. / Stanislav Fečo)
    • Giselle w Giselle (trad. / Stanislav Fečo)
    • Księżniczka Florina w Śpiącej królewnie (trad. / Pär Isberg)
    • Księżniczka Aurora w Śpiącej królewnie (trad. / Pär Isberg)
    Z Baletem Chorwackiego Teatru Narodowego
    • Solistka w The Silence of My Murmur (Leo Muji)
    • Pas de trois w Jeziorze łabędzim (trad. / Derek Deane)
    • Taniec neapolitański w Jeziorze łabędzim (trad. / Derek Deane)
    • Cztery łabędzie w Jeziorze łabędzim (trad. / Derek Deane)
    • Wróżka Jesieni w Kopciuszku (Derek Deane)
    • Solistka w Air (Martino Müller)
    • Klara w Dziadku do orzechów (trad. / Derek Deane)
    • Wróżka Cukrowa w Dziadku do orzechów (trad. / Derek Deane)
    • Amorek w Don Kichocie (trad. / Patrick Armand)
    • Przyjaciółka Kitri w Don Kichocie (trad. / Patrick Armand)
    • Mini w Coppélii na Montmartre (Youri Vámos)
    • Solistka w Paquicie (trad. / Derek Deane)
    • Solistka w Concerto Barocco (George Balanchine)
    • Duet w II Symfonii Schumanna (Uwe Scholz)
    • Duet w Variations in F.ado Minor (Hugo Viera)
    • Solistka w Pieśniach bez słów Ronald Savković)
    • Quintet w Herman Shmerman (William Forsythe)
    • Pas de deux wiejskie w Giselle (trad. / Iraida Lukaš)
    • Giselle w Giselle (trad. / Iraida Lukaš)
    • Biały Królik w Alicji (Ashley Page)
  • Występy gościnne
    • Japonia: Saitama (z Acri-Harimoto Ballet Academy, 2010)
    • Słowenia: Maribor (z Baletem Słoweńskiego Teatru Narodowego, 2013)
    • USA: Nowy Jork (z Polskim Baletem Narodowym, 2015)
    • Polska: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź (z Polskim Baletem Narodowym, 2015)

Nagrody

  • Nagrody

    • 2005: I Nagroda, Japoński Konkurs Baletowy, Tokio, Japonia
    • 2006: I Nagroda, Japoński Konkurs Baletowy, Tokio, Japonia
    • 2007: Półfinalistka, 35. Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Tancerzy „Prix de Lausanne”, Lozanna, Szwajcaria
    • 2011: Półfinalistka, I Bostoński Międzynarodowy Konkurs Baletowy, Boston, USA
    • 2012: Brązowy Medal (kategoria 22-28 lat), Międzynarodowy Konkurs Baletowy im. Mii Čorak Slavenskiej, Zagrzeb, Chorwacja
    • 2014: Srebrny Medal (kategoria 22-28 lat), Międzynarodowy Konkurs Baletowy im. Mii Čorak Slavenskiej, Zagrzeb, Chorwacja
    • 2016: Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury dla najlepszej tancerki w Polsce

Polecane