Patryk Walczak

Solista

 

Urodzony

Starogard Gdański

Szkoła

  • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza, Warszawa (2001-2010)

Ważniejsi pedagodzy 

Henryk Jeż, Paulina Andrzejewska, Stéphane Dalle, Walery Mazepczyk

Angaże

  • Polski Balet Narodowy, Warszawa, od 2010 tancerz, od 2012 koryfej, od 2014 solista

Galeria

Repertuar

  • Z Polskim Baletem Narodowym
    • Książę Magicznej Latarni w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Mechanik w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Pięciu Młodzieńców w Święcie wiosny (Wacław Niżyński / Millicent Hodson)
    • Przyjaciel Księcia w Kopciuszku (Frederick Ashton)
    • Służący w Synu marnotrawnym (George Balanchine)
    • Błazen w Kopciuszku (Frederick Ashton)
    • Jaś, brat Klary w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Nasz w I przejdą deszcze… (Krzysztof Pastor)
    • Filostrat-Puk w Śnie nocy letniej (John Neumeier)
    • Pomocnik Ogrodnika w Śnie nocy letniej (John Neumeier)
    • Rosenkrantz w Hamlecie (kreacja, Jacek Tyski)
    • Dziadek do Orzechów w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Benvolio w Romeo i Julii (Krzysztof Pastor)
    • Młody Mężczyzna w Święcie wiosny (Maurice Béjart)
    • Duet 3. w Adagio & Scherzo (Krzysztof Pastor)
    • Solo w Mszy polowej (Jiří Kylián)
    • Młody Żołnierz w Zielonym stole (Kurt Jooss)
    • Hrabia Tomatis w Casanovie w Warszawie (kreacja, Krzysztof Pastor)
    • Campioni w Casanovie w Warszawie (Krzysztof Pastor)
    • Lucentio w Poskromieniu złośnicy (John Cranko)
    • Pas de six w Poskromieniu złośnicy (John Cranko)
    • Solista Walca Kwiatów w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Książę w Dziadku do orzechów (Toer van Schayk & Wayne Eagling)
    • Lizander w Śnie nocy letniej (John Neumeier)
    • Ariel w Burzy (Krzysztof Pastor)
    • Ferdinand w Burzy (Krzysztof Pastor)
    • Pas d’action w Bajaderze (trad. / Natalia Makarowa)
    • Złoty Bożek w Bajaderze (trad. / Natalia Makarowa)
    • Mężczyzna w Bolerze (Krzysztof Pastor)
    • Solista w Chromie (Wayne McGregor)
    oraz partie solowe w baletach
    • Nieśmiertelni (kreacja, Michał Chróścielewski, IV Warsztat Choreograficzny)
    • Moving Rooms (Krzysztof Pastor)
    • Pocałunki (Emil Wesołowski)
    • Fry Day (kreacja, Kurusz Wojeński, V Warsztat Choreograficzny)
    • Aisthesia (kreacja, Lachlan Phillips, VI Warsztat Choreograficzny)
    • Farce (kreacja, Lachlan Phillips, VII Warsztat Choreograficzny)
    • Sonnets (kreacja, Eduard Bablidze, VII Warsztat Choreograficzny)

Nagrody

    • 2007: I Nagroda XV Ogólnopolskiego Konkurs Tańca w kategorii średniej chłopców, Gdańsk
    • 2008: Roczne stypendium artystyczne Fundacji Balet, Szczecin
    • 2009: I Nagroda XVI Ogólnopolskiego Konkurs Tańca w kategorii starszej chłopców, Gdańsk  
    • 2010: Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce, Szczecin
    • 2010: Nagroda Publiczności III Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy”, Szczecin

Polecane