Laureaci poprzednich edycji

  • Rozwiń

    2016 / IX Konkurs

    SALOME JICIA (Gruzja) (bio)
    I NAGRODA w kategorii głosów kobiecych
    Nagroda im. Marii Fołtyn za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.
    Nagroda Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi zaproszenie do udziału w spektaklu Halki poprzedzone niezbędnym okresem prób.

    ANDRZEJ FILOŃCZYK (Polska) (bio)
    I NAGRODA kategorii głosów męskich
    Nagroda im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej dla najmłodszego finalisty ufundowana przez Stowarzyszenie im. Marcelli Sembrich (USA).
    Nagroda im. Bogusława Kaczyńskiego dla najlepszego polskiego głosu ufundowana przez ORFEO Fundację im. Bogusława Kaczyńskiego.
    Nagroda Prezydenta Miasta Radomia im. Marii Fołtyn dla najlepszego polskiego głosu - koncert z Radomską Orkiestrą Kameralną.

    EWA TRACZ (Polska) (bio)
    II NAGRODA w kategorii głosów kobiecych

    JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI (Polska) (bio)
    II NAGRODA kategorii głosów męskich

    JOANNA ZAWARTKO  (Polska) (bio)
    III NAGRODA w kategorii głosów kobiecych
    Nagroda Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi zaproszenie do udziału w spektaklu Halki poprzedzone niezbędnym okresem prób.

    LEON KOŠAVIĆ (Chorwacja) (bio)
    III NAGRODA kategorii głosów męskich
    Nagroda im. Jana i Edwarda Reszków za najlepsze wykonanie utworu polskiego przez zagranicznego uczestnika - nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos.

    AGATA SCHMIDT (Polska) (bio)
    Nagroda za najlepsze wykonanie pieśni polskiej.

    DAGMARA BARNA (Polska) (bio)
    Nagroda im. Carlo Marii Giuliniego w kategorii głosów kobiecych za wykonanie wyrastające z głębokiego przeżycia i czerpiące z istoty człowieczeństwa - nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos.

    KACPER SZELĄŻEK (Polska) (bio)
    Nagroda im. Carlo Marii Giuliniego w kategorii głosów męskich za wykonanie wyrastające z głębokiego przeżycia i czerpiące z istoty człowieczeństwa - nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos.

    KRZYSZTOF BĄCZYK (Polska) (bio)
    Nagroda im. Marty Eggerth i Jana Kiepury dla najbardziej obiecującego polskiego głosu - nagroda Fundacji Kościuszkowskiej (USA) ufundowana przez panią Ann Cox Zagoreos.

    KEON WOO KIM (Korea Południowa) (bio)
    Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – Izabelli Kłosińskiej.

    SYLWIA OLSZYŃSKA (Polska) (bio)
    Nagroda im. Ady Sari ufundowana i przyznana przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu dla najlepszego sopranu koloraturowego.

    MICHAŁ BIEL (Polska) (bio)
    Nagroda dla wyróżniających się młodych pianistów ufundowane przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.

    MARIUSZ KŁUBCZUK (Polska) (bio)
    Nagroda dla wyróżniających się młodych pianistów ufundowane przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.

  • Rozwiń

    2013 / VIII Konkurs

    I NAGRODA
    OLGA BUSUIOC (Mołdawia) (bio)
    ANATOLI SIVKO (Białoruś) (bio)

    II NAGRODA
    GIUSEPPINA BRIDELLI (Włochy) (bio)
    PAVEL PIATROU (Białoruś) (bio)

    III NAGRODA
    ANNA PATALONG (Wielka Brytania) (bio)
    ALEXEI BOTNARCIUC (Mołdawia) (bio)

  • Rozwiń

    2010 / VII Konkurs

    Grand Prix im. Marii Fołtyn
    ELIZA KRUSZCZYŃSKA (Polska/Włochy) (bio)

    I NAGRODA
    ALEKSANDRA KUBAS (Polska) (bio)
    YURI GORODETSKY (Białoruś) (bio)

    II NAGRODA
    GELENA GASKAROVA (Rosja) (bio)
    ADAM PALKA (Polska) (bio)

    III NAGRODA
    KATARZYNA OLEŚ-BLACHA (Polska) (bio)
    ANDREI BONDARENKO (Ukraina) (bio)

  • Rozwiń

    2007 / VI Konkurs

    I NAGRODA
    OXANA SHILOVA (Rosja) (bio)
    ALEXEY MARKOV (Rosja) (bio)

    II NAGRODA
    KRISTINA KAPUSTYNSKA (Ukraina)
    RAFAŁ BARTMIŃSKI (Polska) (bio)

    III NAGRODA
    MAŁGORZATA OLEJNICZAK (Polska) (bio)

  • Rozwiń

    2004 / V Konkurs

    Grand Prix im. Marii Fołtyn
    VLADIMIR MOROZ (Białoruś) (bio)

    I NAGRODA
    LORRAINE HINDS (USA)
    MIKHAIL KOLELISHVILI (Rosja) (bio)

    II NAGRODA
    VICTORIA YASTREBOVA (Rosja) (bio)
    ILYA BANNIK (Rosja) (bio)

    III NAGRODA
    EWA BIEGAS (Polska) (bio)
    ARSEN SOGHOMONYAN (Armenia) (bio)

  • Rozwiń

    2001 / IV Konkurs

    I NAGRODA
    MONIKA WALEROWICZ-BARANOWSKA (Polska) (bio)
    TOMASZ KUK (Polska) (bio)

    II NAGRODA
    BIXIA WU (Chiny) (bio)
    TOMASZ KRZYSICA (Polska) (bio)

    III NAGRODA
    ANNA KIKNADZE (Rosja) (bio)
    YEKATERINA SOLOVYOVA (Rosja) (bio)
    DANILL SHTODA (Rosja) (bio)

  • Rozwiń

    1998 / III Konkurs

    I NAGRODA
    ALEKSANDRA KURZAK (Polska) (bio)
    JACEK JANISZEWSKI (Polska) (bio)

    II NAGRODA
    ELENA WISZNIEWSKA (Ukraina)
    MIKHAIL GUBSKY (Rosja) (bio)

    III NAGRODA
    GUO LING LI (Chiny)
    KATARZYNA TRYLNIK (Polska) (bio)
    ANDRIEI GRIGORIEV (Rosja) (bio)
    ANDRIEI ROMANENKO (Ukraina) (bio)

  • Rozwiń

    1995 / II Konkurs

    I NAGRODA
    CARA O’SULLIVAN (Irlandia) (bio)

    II NAGRODA
    KYUNG-HYE LA (Korea Płd.)

    III NAGRODA
    NATALIA YUTESH (Ukraina)

  • Rozwiń

    1992 / I Konkurs

    I NAGRODA
    URSZULA KRYGER (Polska) (bio)
    ANDRIEJ SPIECHOW (Rosja)

    II NAGRODA
    BARBARA DOBRZAŃSKA (Polska) (bio)
    ANDRIJ SZKURHAN (Ukraina)

    III NAGRODA
    MARIA J. COSTA DI FABIO (Urugwaj)
    MARCIN BRONIKOWSKI (Polska) (bio)
    ADAM ZDUNIKOWSKI (Polska) (bio)