OperaLab

OperaLab to think tank dla kultury zainaugurowany w październiku 2012 roku przez Teatr Wielki – Operę Narodową w ścisłej współpracy z BMW, którego działalność zakończyła się w 2015 roku. Koncepcja OperaLab była silnie związana z tożsamością Teatru, jego bogatą i wielowątkową historią. Platforma zostałą stworzona z myślą o łączeniu eksperymentów artystycznych z innymi dyscyplinami, spotkaniach sztuki z technologią.
Idea
OperaLab to interdyscyplinarny projekt działający w latach 2012—2015, łączący cechy galerii i think-tanku, którego celem było organizowanie przestrzeni do rozmowy o współcześnie zmieniającym się obrazie miasta oraz roli sztuki, jako dyscypliny o potencjale kreacyjnym, wpływającym na jego obecny obraz.
OperaLab zostałą stworzona z myślą o łączeniu eksperymentów artystycznych z formą i ideą, gdzie spotyka się sztuka z technologią, umożliwiająca dialog pomiędzy różnymi wizjami współczesnego miasta, budowanego poprzez sztukę oraz dyskusje o współczesnym projektowaniu, jako efektywnym instrumencie transportującym idee. Ten rodzaj intelektualnej cyrkulacji wychodzi naprzeciw najnowszym artystycznym zjawiskom.

Kontakt
Polecamy
Mobilne idee. Dla kultury na TMBLR. to platforma gromadząca wiedzę o innowacjach w instytucjach kultury na świecie. Jako część think tanku dla kultury OperaLab została stworzona jako narzędzie wspierające identyfikację i analizę nowoczesnych metod zarządzania instytucjami kultury. Publikowane treści odnoszą się do aktualnych trendów w dziedzinie komunikacji, brandingu i nowych technologii. Pokazują, jak można zarządzać zmianą, formować treści czy projektować doświadczenia. Codziennie publikowane informacje pozwalają na szybką aktualizację wiedzy z zakresu ekonomii, socjologii, zarządzania, antropologii, biznesu, sztuki oraz architektury i urbanistyki. Multidysycplinarna perspektywa odpowiada na potrzebę łączenia wielu kompetencji niezbędnych w planowaniu efektywnych strategii rozwoju dla nowoczesnych instytucji kultury.
