XI DNI SZTUKI TAŃCA

Program

16, 17, 23, 24/11/2019 (Sala Moniuszki)

POLSKI BALET NARODOWY

Warszawa

ZAGUBIONE DUSZE (premiera)

Wieczór baletowy w trzech częściach

WESELE

Choreografia: Bronisława Niżyńska
Muzyka i libretto: Igor Strawiński
Realizacja choreografii: Howard Sayette
Scenografia i kostiumy: Natalia Gonczarowa
Światła: Howard Sayette 

DO NOT GO GENTLE…

Choreografia: Krzysztof Pastor
Muzyka: Igor Strawiński
Scenografia i kostiumy: Tatyana van Walsum
Światła: Bert Dalhuysen 

INFRA

Koncepcja, reżyseria i choreografia: Wayne McGregor
Muzyka: Max Richter
Scenografia: Julian Opie
Światła: Lucy Carter
Kostiumy: Moritz Junge
Efekty dźwiękowe: Chris Ekers

Dyrygent: Grzegorz Nowak

20/11/2019 (Sala Młynarskiego)

KIELECKI TEATR TAŃCA

Kielce

DREWNIANY KSIĄŻĘ / CUDOWNY MANDARYN

Wieczór baletowy w dwóch częściach

DREWNIANY KSIĄŻĘ

Choreografia: Elżbieta Pańtak
Libretto: Béla Balázs
Muzyka: Béla Barók
Dramaturgia: Michał Znaniecki
Scenografia: Luigi Scoglio
Kostiumy: Elżbieta Pańtak
Światła i projekcje: Bogumił Palewicz
Film: Maria Łozińska

CUDOWNY MANDARYN

Chorografia: Grzegorz Pańtak
Libretto: Menyhért Lengyel
Muzyka: Béla Barók
Scenografia: Luigi Scoglio
Kostiumy: Grzegorz Pańtak
Światła i projekcje: Bogumił Palewicz
Film: Maria Łozińska

22, 26, 29 /11/2019 (Sala Młynarskiego)

POLSKI BALET NARODOWY

Warszawa

FREDRIANA

Wieczór baletowy w dwóch częściach

PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA

Choreografia: Conrad Drzewiecki
Muzyka: Stanisław Moniuszko
Realizacja choreografii: Emil Wesołowski
Scenografia: Jan Bernaś / Lilia Ostrouch
Kostiumy: Krzysztof Pankiewicz / Katarzyna Załęcka
Asystent realizatora: Renata Smukała
Światła: Maciej Igielski

MĄŻ I ŻONA

Libretto, choreografia i reżyseria: Anna Hop
Muzyka: Stanisław Moniuszko
Interludia: Wojciech Kostrzewa
Scenografia, projekcje i światła: Małgorzata Szabłowska

Dyrygent: Piotr Staniszewski

28 /11/2019 (Sala Moniuszki)

LITEWSKI NARODOWY TEATR OPERY I BALETU

Wilno

PROCES

Balet w dwóch aktach

Choreografia: Martynas Rimeikis
Muzyka: Mindaugas Urbaitis
Muzyka elektroniczna: Marija Paškevičiūtė
Scenografia: Marijus Jacovskis
Kostiumy: Jurgita Janakutė
Światła: Levas Kleinas