Informacje dla widzów
Bilety
Kasy w holu głównym:
zamknięte w dniach 7-18 kwietnia
Butik (i kasa) w lewym skrzydle teatru:
7-11 kwietnia w godz. 12.00-18.00
12-18 kwietnia w godz. 11.00-18.00
Czynne w dni powszednie w godz. 11.00–19.00 oraz w weekendy, w które odbywają się spektakle
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest złożenie oświadczenia online lub w budynku Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Oświadczenie online można złożyć najwcześniej na 48 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia:
Biuro Organizacji Widowni jest czynne w dni powszednie w godz. 11.00–19.00 pod numerami telefonów: 22 826 50 19, 22 692 02 08, 22 692 02 10 lub mailowo: bow@teatrwielki.pl. Rezerwacje biletów przyjmowane są wyłącznie telefonicznie przez Biuro w godzinach pracy.
Sprzedaż abonamentów na sezon 2020/21 została zawieszona. WIĘCEJ
___
Bilety kupione przez internet wydrukuj w domu.
Honorowane są też bilety elektroniczne na urządzeniach mobilnych.
Jeśli masz bilet ulgowy, koniecznie weź ze sobą legitymację uprawniającą do ulgi.
Czy możliwy jest zwrot biletów?
Zwrotu biletów zakupionych indywidualnie można dokonać z załączonym paragonem fiskalnym najpóźniej na 7 dni przed datą wydarzenia. Zwrotu biletów grupowych można dokonać z załączonym paragonem fiskalnym najpóźniej na 21 dni przed datą wydarzenia.
W obu przypadkach pobierana jest stosowna opłata manipulacyjna, której wysokość określa Regulamin rezerwacji i sprzedaży biletów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
Uwaga! Zwrot biletów zakupionych w trybie on-line możliwy jest jedynie w przypadku odwołania spektaklu bądź zmiany repertuaru.
Czy Teatr prowadzi sprzedaż wejściówek na spektakle?
Wejściówki sprzedajemy tylko w dniu spektaklu, na godzinę przed jego rozpoczęciem, pod warunkiem, że na sali są wolne miejsca siedzące.
Elektronika
W trakcie spektaklu przełącz się na tryb analogowy – telefony komórkowe i kamery mogą poczekać do przerwy.
Korzystanie z telefonów komórkowych podczas spektaklu przez osoby na widowni utrudnia pracę artystom i przeszkadza pozostałym widzom, nagrywanie obrazu lub dźwięku narusza prawa autorskie wykonawców. Pozwól sobie na chwilę sam na sam z muzyką i tańcem.
UBIÓR
W przeciwieństwie do większości warszawskich klubów do Opery Narodowej wejdziesz bez selekcji.
Większość gości opery ubiera się elegancko, jednak najważniejsze w Teatrze Wielkim są przeżycia, nie to, jak wyglądasz.
JEDZENIE
Nasze bufety serwują przekąski i napoje w przerwach spektakli — w trakcie przedstawienia publiczność musi zadowolić się samą muzyką.
Przed przedstawieniem i w przerwach zapraszamy na kawę, wino i przekąski do czterech teatralnych bufetów. W Teatrze działa również kawiarnia Empik, czynna codziennie od godziny 14.00.
DOJAZD I PARKING
Do Teatru łatwo i szybko dojedziesz metrem, autobusem czy tramwajem. Jeśli chcesz przyjechać samochodem, zarezerwuj sobie więcej czasu na poszukiwanie miejsca do zaparkowania.
Adres:
Teatr Wielki – Opera Narodowa
Plac Teatralny 1
00-950 Warszawa
Dojazd:
Metro: Ratusz Arsenał
Autobusy:
przystanek Pl. Piłsudskiego 128, 175
przystanek Pl. Teatralny 111, 222, 174
przystanek Pl. Zamkowy 116, 128, 178, 180, 503, 518
przystanek Pl. Bankowy 107, 171, 227, 520, E-2
przystanek Metro Ratusz Arsenał 160, 190, 226, 512, 527, 718, 738, 805
Tramwaje:
przystanek Pl. Bankowy 4, 15, 35
przystanek Metro Ratusz Arsenał 18, 20, 23, 26
Parking
Teatr Wielki - Opera Narodowa nie zapewnia widzom osobnego parkingu. Przy Teatrze znajduje się ogólnodostępny miejski parking płatny (do godziny 18.00 w dniach od poniedziałku do piątku), jednak zazwyczaj przed spektaklem liczba dostępnych na nim miejsc jest ograniczona. Najbliższy parking płatny dozorowany mieści się w budynku Metropolitan, przy pl. Piłsudskiego 1,2,3.
DOSTĘPNOŚĆ
Opera jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach, można też wypożyczyć urządzenia nagłaśniające dla osób niedosłyszących.
Osoby poruszające się na wózkach
Dla osób poruszających się na wózkach dostępne są zarówno Sala Moniuszki (parter i amfiteatr) i Sala Młynarskiego na piątym piętrze Teatru, jak też Sale Redutowe i Galeria Opera.
Teatr prowadzi rezerwacje specjalnych miejsc na widowni Sali Moniuszki przeznaczonych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie w Biurze Organizacji Widowni na minimum 7 dni przed wydarzeniem.
Cena biletu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim równa jest cenie biletu w najtańszej strefie cenowej na dane wydarzenie. Z uwagi na warunki techniczne liczba miejsc na sali jest ograniczona.
Ze względów technicznych i bezpieczeństwa Teatr zastrzega sobie prawo wyłączenia miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na wybrane wydarzenia.
Bileterzy doradzą, jak najwygodniej dotrzeć do wybranego miejsca.
W Teatrze znajdują się windy i toalety (na parterze) przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.
Osoby niedosłyszące
Teatr zapewnia możliwość wypożyczenia urządzenia nagłaśniającego dla osób niedosłyszących. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z Działem Obsługi Widzów w celu przygotowania odpowiedniej liczby urządzeń.