Spektakle

  • Carmen

    Carmen

    Georges Bizet

    9,10 lutego 2019,
    14,15,16,17,19 marca 2019

    Opera w czterech aktach | Libretto: Henri Meilhac, Ludovic Halévy | Oryginalna francuska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Tadeusz Kozłowski
    • Reżyseria: Andrzej Chyra
    • Scenografia: Barbara Hanicka
    • Kostiumy: Magda Maciejewska
    • Reżyseria świateł: Bartosz Nalazek
    • Choreografia: Jacek Przybyłowicz
    • Projekcje video: Michał Jankowski
    • Dramaturgia: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
    • Współpraca dramaturgiczna: Michał Kurkowski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
    • Stylizacja fryzur i charakteryzacja: Marek Bryczyński
  • Cud albo Krakowiaki i Górale

    Cud albo Krakowiaki i Górale

    Jan Stefani / Wojciech Bogusławski

    15,16,20 lutego 2019

    Wodewil w czterech aktach | Libretto: Wojciech Bogusławski | Oryginalna polska wersja językowa

    • Kierownictwo muzyczne / Dyrygent : Władysław Kłosiewicz
    • Reżyseria: Jarosław Kilian
    • Scenografia i kostiumy: Izabela Chełkowska
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Światła: Maciej Igielski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
  • Czarodziejski flet

    Czarodziejski flet

    Wolfgang Amadeus Mozart

    14,15,16 grudnia 2018,
    27,28,30,31 marca 2019

    Opera w dwóch aktach Libretto: Emanuel Schikaneder | Produkcja: Komische Oper, Berlin | Oryginalna niemiecka wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Piotr Staniszewski
    • Reżyseria: Suzanne Andrade
    • Reżyseria: Barrie Kosky
    • Koncepcja: „1927” (Suzanne Andrade, Paul Barritt), Barrie Kosky
    • Scenografia i kostiumy: Esther Bialas
    • Animacje: Paul Barritt
    • Dramaturg: Ulrich Lenz
    • Reżyseria świateł : Diego Leetz
    • Realizacja oryginalnej inscenizacji : Tobias Ribitzki
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie solistów z chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
    • Pianista: Anna Marchwińska
  • Dama kameliowa

    Dama kameliowa

    Fryderyk Chopin / John Neumeier

    27,29,30,31 stycznia 2019,
    1,2,3 lutego 2019

    Balet Johna Neumeiera w trzech aktach z prologiem wg powieści Aleksandra Dumasa (syna)

    • Choreografia: John Neumeier
    • Muzyka: Fryderyk Chopin
    • Dyrygent: Grzegorz Nowak
    • Pianista: Krzysztof Jabłoński
    • Pianista: Marek Bracha
    • Scenografia i kostiumy: Jürgen Rose
    • Koncepcja świateł: John Neumeier
    • Asystent choreografa: Kevin Haigen
    • Asystent choreografa: Janusz Mazoń
    • Asystent choreografa: Radik Zaripov
  • Darkness

    Darkness

    Bach, Vivaldi, Glass, Amar / Izadora Weiss

    29,30 listopada 2018,
    1,7,8 grudnia 2018

    Balet w dwóch częściach | Libretto: Izadora Weiss

    • Libretto, Choreografia i scenografia: Izadora Weiss
    • Światła: Paweł Piotr Jasiński
  • Dziadek do orzechów i król myszy

    Dziadek do orzechów i król myszy

    Piotr Czajkowski / Toer van Schayk, Wayne Eagling

    21,22,23,27,28,29 grudnia 2018

    Balet-feeria w dwóch aktach | Libretto: Marius Petipa wg E.T.A. Hoffmanna

    • Choreografia: Toer van Schayk
    • Choreografia: Wayne Eagling
    • Muzyka: Piotr Czajkowski
    • Dyrygent: Marta Kluczyńska
    • Scenografia i kostiumy: Toer van Schayk
    • Światła: Bert Dalhuysen
    • Asystent choreografa: Steven Etienne
    • Asystent choreografa: Natalia Hoffmann
    • Asystent choreografa: Caroline Iura
    • Asystent choreografa: Joseph Kerwin
    • Asystent choreografa: Jarmo Rastas
  • I przejdą deszcze...

    I przejdą deszcze…

    Henryk Mikołaj Górecki / Krzysztof Pastor

    24,25 października 2018

    Balet w jednym akcie

    • Choreografia: Krzysztof Pastor
    • Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki
    • Dyrygent: Marta Kluczyńska
    • Baryton: Adam Kruszewski
    • Aranżacja przestrzeni i świateł: Bert Dalhuysen
    • Kostiumy: Yumiko Takeshima
    • Dramaturg: Daniel Przastek
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Projekcje: Miguel Nieto
  • Jezioro łabędzie

    Jezioro łabędzie

    Piotr Czajkowski / Krzysztof Pastor

    21,22,23,25,26,27 września 2018,
    27,28,29,30 czerwca 2019

    Balet w trzech aktach z prologiem i epilogiem | Nowe libretto: Paweł Chynowski

    • Choreografia (z włączeniem sekwencji tradycyjnych): Krzysztof Pastor
    • Muzyka: Piotr Czajkowski
    • Dyrygent (21,22, 23,25, 27 września 2018): Alexei Baklan
    • Dyrygent (27,28,29,30 czerwca 2019) : Piotr Staniszewski
    • Scenografia i kostiumy: Luisa Spinatelli
    • Realizacja sekwencji tradycyjnych : Simonetta Lysy
    • Światła: Steen Bjarke
  • Kreacje 11

    Kreacje 11 Premiera

    Collage / młodzi choreografowie

    15,16,17 marca 2019

    XI Warsztat Choreograficzny Polskiego Baletu Narodowego

  • Madame Butterfly

    Madame Butterfly

    Giacomo Puccini

    19,27 października 2018,
    5,7 grudnia 2018

    Tragedia japońska w trzech aktach | Libretto: Giuseppe Giacosa, Luigi Illica | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Carlo Montanaro
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Kostiumy: Magdalena Tesławska
    • Kostiumy: Paweł Grabarczyk
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Reżyseria świateł: Stanisław Zięba
  • Nabucco

    Nabucco

    Giuseppe Verdi

    14,16 września 2018,
    8,10 marca 2019

    Opera w czterech aktach | Libretto: Temistocle Solera | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent : Tadeusz Kozłowski
    • Reżyseria: Marek Weiss
    • Scenografia: Andrzej Kreutz Majewski
    • Kostiumy: Jacek Majewski
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Reżyseria świateł: Jerzy Bojar
  • Oniegin

    Oniegin

    Piotr Czajkowski

    7,9,12,14,16,18 czerwca 2019

    Sceny liryczne w trzech aktach (siedmiu obrazach) | Libretto: Piotr Czajkowski, Konstantin Szyłowski wg Aleksandra Puszkina | Oryginalna rosyjska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent : Andriy Yurkevych
    • Reżyseria : Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Kostiumy : Joanna Klimas
    • Reżyseria świateł: Felice Ross
  • Pupa

    Pupa

    Stanisław Syrewicz / Anna Hop

    6,7,14 października 2018

    Balet w jednym akcie | Libretto: Klara Syrewicz na motywach „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza

    • Choreografia: Anna Hop
    • Muzyka: Stanisław Syrewicz
    • Scenografia i projekcje: Małgorzata Szabłowska
    • Kostiumy: Katarzyna Rott
    • Światła: Maciej Igielski
  • Rigoletto

    Rigoletto

    Giuseppe Verdi

    12,13,16,17,18,19,20 stycznia 2019

    Opera w trzech aktach | Libretto: Francesco Maria Piave wg Wiktora Hugo | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Gilberto Deflo
    • Scenografia : Ezio Frigerio
    • Kostiumy: Franca Squarciapino
    • Choreografia: Zofia Rudnicka
    • Reżyseria świateł: Stanisław Zięba
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Śpiąca królewna

    Śpiąca królewna

    Piotr Czajkowski / Jurij Grigorowicz

    23,24,25,26,28,29,30,31 maja 2019

    Balet-feeria w trzech aktach | Libretto: Iwan Wsiewołożski według Charles’a Perraulta

    • Choreografia wg Mariusa Petipy: Jurij Grigorowicz
    • Muzyka: Piotr Czajkowski
    • Dyrygent: Alexei Baklan
    • Scenografia: Ezio Frigerio
    • Kostiumy: Franca Squarciapino
    • Światła: Stanisław Zięba
  • Straszny dwór

    Straszny dwór

    Stanisław Moniuszko

    3,4 listopada 2018,
    8,9,12,14,15 maja 2019

    Opera w czterech aktach | Libretto: Jan Chęciński | Oryginalna wersja językowa z angielskimi napisami

    • Dyrygent: Grzegorz Nowak
    • Reżyseria: David Pountney
    • Scenografia: Leslie Travers
    • Kostiumy: Marie-Jeanne Lecca
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Reżyseria świateł: Fabrice Kebour
    • Przygotowanie chóru: Violetta Bielecka
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Turek we Włoszech

    Turek we Włoszech

    Gioachino Rossini

    7,9,12 marca 2019

    Dramma buffo w dwóch aktach | Libretto: Felice Romani | Koprodukcja: Festival d’Aix-en-Provence, Teatro Regio di Torino, Opéra de Dijon | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Piotr Staniszewski
    • Reżyseria: Christopher Alden
    • Współpraca reżyserska: Karolina Sofulak
    • Scenografia : Andrew Lieberman
    • Kostiumy: Kaye Voyce
    • Reżyseria świateł: Adam Silverman
    • Reżyseria świateł (adaptacja): Cécile Giovansili-Vissière
    • Ruch sceniczny : Anna Maria Bruzzese
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Umarłe miasto

    Umarłe miasto

    Erich Wolfgang Korngold

    24,26,29 marca 2019

    Opera w trzech obrazach | Libretto: Paul Schott według „Bruges umarłe” Georgesa Rodenbacha | Koprodukcja: Théâtre de la Monnaie, Bruksela | Oryginalna niemiecka wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent : Finnegan Downie Dear
    • Reżyseria : Mariusz Treliński
    • Scenografia : Boris Kudlička
    • Kostiumy: Marek Adamski
    • Choreografia : Tomasz Jan Wygoda
    • Dramaturgia: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
    • Reżyseria świateł : Marc Heinz
    • Projekcje wideo : Bartek Macias
    • Stylizacja fryzur i charakteryzacja: Łukasz Pycior
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska