Spektakle

  • Dama kameliowa

    Dama kameliowa

    Fryderyk Chopin / John Neumeier

    30,31 stycznia 2020,
    1,2,27,28,29 lutego 2020,
    1 marca 2020

    Balet Johna Neumeiera w trzech aktach z prologiem wg powieści Aleksandra Dumasa (syna)

    • Choreografia: John Neumeier
    • Muzyka: Fryderyk Chopin
    • Dyrygent: Grzegorz Nowak
    • Pianista: Krzysztof Jabłoński
    • Pianista: Marek Bracha
    • Scenografia i kostiumy: Jürgen Rose
    • Koncepcja świateł: John Neumeier
    • Asystent choreografa: Kevin Haigen
    • Asystent choreografa: Janusz Mazoń
    • Asystent choreografa: Radik Zaripov
  • Dziadek do orzechów i król myszy

    Dziadek do orzechów i król myszy

    Piotr Czajkowski / Toer van Schayk, Wayne Eagling

    20,21,22,27,28,29 grudnia 2019,
    2,3 stycznia 2020

    Balet-feeria w dwóch aktach | Libretto: Marius Petipa wg E.T.A. Hoffmanna

    • Choreografia: Toer van Schayk
    • Choreografia: Wayne Eagling
    • Muzyka: Piotr Czajkowski
    • Dyrygent: Marta Kluczyńska
    • Scenografia i kostiumy: Toer van Schayk
    • Światła: Bert Dalhuysen
    • Asystent choreografa: Steven Etienne
    • Asystent choreografa: Natalia Hoffmann
    • Asystent choreografa: Caroline Iura
    • Asystent choreografa: Joseph Kerwin
    • Asystent choreografa: Jarmo Rastas
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
  • Fredriana

    Fredriana

    19,20 października 2019,
    22,26,29 listopada 2019,
    1 grudnia 2019,
    18,19 stycznia 2020,
    9,15,16 lutego 2020,
    21,22 kwietnia 2020

    Wieczór baletowy w dwóch częściach | W 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki Stanisław Moniuszko / Conrad Drzewiecki, Anna Hop

    • Choreografia PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Conrad Drzewiecki
    • Realizacja baletu PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Emil Wesołowski
    • Libretto, choreografia i reżyseria MĄŻ I ŻONA: Anna Hop
    • Muzyka: Stanisław Moniuszko
    • Interludia MĄŻ I ŻONA: Wojciech Kostrzewa
    • Dyrygent: Piotr Staniszewski
    • Asystent realizatora PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Renata Smukała
    • Scenografia PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Jan Bernaś
    • Odtworzenie scenografii PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Lilia Ostrouch
    • Scenografia, projekcje, światła MĄŻ I ŻONA: Małgorzata Szabłowska
    • Kostiumy PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Krzysztof Pankiewicz
    • Odtworzenie kostiumów PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Katarzyna Załęcka
    • Kostiumy MĄŻ I ŻONA: Maciej Zień
    • Światła PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Maciej Igielski
  • Jezioro łabędzie

    Jezioro łabędzie

    Piotr Czajkowski / Krzysztof Pastor

    25,26 września 2019,
    1,2,3,4,5,6 października 2019

    Balet w trzech aktach z prologiem i epilogiem | Nowe libretto: Paweł Chynowski

    • Choreografia (z właczeniem sekwencji tradycyjnych): Krzysztof Pastor
    • Muzyka: Piotr Czajkowski
    • Dyrygent: Alexei Baklan
    • Scenografia i kostiumy: Luisa Spinatelli
    • Realizacja sekwencji tradycyjnych: Simonetta Lysy
    • Światła: Steen Bjarke
  • Kreacje 12

    Kreacje 12

    Collage / młodzi choreografowie

    5,6,7 czerwca 2020

    XII Warsztat Choreograficzny Polskiego Baletu Narodowego

  • Nasz Chopin

    Nasz Chopin

    Koncert e-moll, Koncert f-moll / Fryderyk Chopin/Liam Scarlett, Krzysztof Pastor

    4,5 kwietnia 2020

    Wieczór baletowy w dwóch częściach

    • Choreografia KONCERT E-MOLL: Liam Scarlett
    • Choreografia KONCERT F-MOLL: Krzysztof Pastor
    • Muzyka: Fryderyk Chopin
    • Dyrygent: Grzegorz Nowak
    • Pianista: Krzysztof Jabłoński
    • Scenografia i kostiumy: Tatyana van Walsum
    • Światła: Yaron Abulafia
    • Dramaturgia KONCERT F-MOLL: Daniel Przastek
  • Obsesje

    Obsesje

    Schubert / Pastor | Karłowicz / Wesołowski | Schnittke, Górecki / Pastor

    22,23,24,30,31 maja 2020

    Wieczór baletowy w trzech częściach | Muzyka: Franz Schubert; Mieczysław Karłowicz; Alfred Schnittke, Henryk Mikołaj Górecki

    • Choreografia ADAGIO & SCHERZO, MOVING ROOMS: Krzysztof Pastor
    • Choreografia POWRACAJĄCE FALE: Emil Wesołowski
    • Scenografia i projekcje ADAGIO & SCHERZO: Małgorzata Szabłowska
    • Scenografia POWRACAJĄCE FALE: Boris Kudlička
    • Kostiumy ADAGIO & SCHERZO: Marta Fiedler
    • Kostiumy POWRACAJĄCE FALE: Irena Biegańska
    • Kostiumy MOVING ROOMS: Oliver Haller
    • Światła ADAGIO & SCHERZO, POWRACAJĄCE FALE: Maciej Igielski
    • Światła MOVING ROOMS: Bert Dalhuysen