Spektakle

  • Aida

    Aida

    Giuseppe Verdi

    14,15,16 października 2022,
    4,5,6 listopada 2022

    Opera w czterech aktach | Libretto: Antonio Ghislanzoni | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria, scenografia i koncepcja świateł: Roberto Laganà Manoli
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Choreografia: Emil Wesołowski
  • Beethoven i Szkoła holenderska

    Beethoven i Szkoła holenderska Premiera

    Ludwig van Beethoven / Hans van Manen, Ted Brandsen, Toer van Schayk

    18,19,20,21 maja 2023,
    2,3,4 czerwca 2023

    Tryptyk baletowy | Premiera: 18/05/2023

    • Choreografia i kostiumy (1): Hans van Manen
    • Choreografia i scenografia (2): Ted Brandsen
    • Choreografia, scenografia i kostiumy (3): Toer van Schayk
    • Dyrygent: Alexei Baklan
    • Realizacja baletu (1): Rachel Beaujean
    • Scenografia (1): Jean-Paul Vroom
    • Światła (1): Joop Caboort
    • Światła (3): Jan Hofstra
  • BER. Tryptyk baletowy

    BER. Tryptyk baletowy

    Bondara / Ekman / Rimeikis

    20 listopada 2022

    Teatr Wielki w Poznaniu

  • Carmen

    Carmen

    Georges Bizet

    14,15,16 kwietnia 2023,
    5,6,7 maja 2023

    Opera w czterech aktach | Libretto: Henri Meilhac, Ludovic Halévy | Oryginalna francuska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Andrzej Chyra
    • Scenografia: Barbara Hanicka
    • Kostiumy: Magda Maciejewska
    • Reżyseria świateł: Bartosz Nalazek
    • Choreografia: Jacek Przybyłowicz
    • Projekcje video: Michał Jankowski
    • Dramaturgia: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
    • Współpraca dramaturgiczna: Michał Kurkowski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego : Danuta Chmurska
    • Stylizacja fryzur i charakteryzacja: Marek Bryczyński
  • Carmina Burana (Mgnienie Oka) - BMW Art Club

    Carmina Burana (Mgnienie Oka) - BMW Art Club

    Wydarzenie „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka”

    24,25,26 lutego 2023

    • Dyrygent: Lorenzo Passerini
    • Opracowanie wizualne: Boris Kudlička
    • Współpraca dramaturgiczna: Krzysztof Knurek
    • Projekcje video: Bartek Macias
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Reżyseria świateł: Bogumił Palewicz
    • Współpraca przy interpretacji, analizie tekstu i scenariuszu: Jarosław Mikołajewski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
    • Kurator projektu BMW Art Club: Stach Szabłowski
  • Chorus Opera

    Chorus Opera Premiera

    7,8,9,28,29,30 października 2022,
    4 lutego 2023,
    30 kwietnia 2023

    Bizet, Leoncavallo, Mascagni, Moniuszko, Orff, Penderecki, Puccini, Szymanowski

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Reżyseria: Jere Erkkilä
    • Scenografia i kostiumy: Anna Kontek
  • Czarodziejski flet

    Czarodziejski flet

    Wolfgang Amadeus Mozart

    3,5,11 lutego 2023,
    27,30 maja 2023

    Opera w dwóch aktach Libretto: Emanuel Schikaneder | Produkcja: Komische Oper, Berlin | Oryginalna niemiecka wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Piotr Staniszewski
    • Reżyseria: Suzanne Andrade
    • Reżyseria: Barrie Kosky
    • Koncepcja: „1927” (Suzanne Andrade, Paul Barritt), Barrie Kosky
    • Scenografia i kostiumy: Esther Bialas
    • Animacje: Paul Barritt
    • Dramaturgia: Ulrich Lenz
    • Reżyseria świateł: Diego Leetz
    • Realizacja oryginalnej inscenizacji: Tobias Ribitzki
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie solistów z chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
    • Wykonanie partii pianoforte: Anna Marchwińska
  • Don Kichot

    Don Kichot

    Minkus / Petipa, Gorski, Alexei Fadeyechev

    15,16,17,18 września 2022,
    21,22,23 grudnia 2022,
    15,16 marca 2023

    Balet w trzech aktach | Libretto: Marius Petipa wg Miguela de Cervantesa | Premiera: 29.05.2014

    • Choreografia: Marius Petipa
    • Choreografia: Aleksandr Gorski
    • Wersja choreograficzna: Alexei Fadeyechev
    • Dyrygent (wrzesień ‘22): Alexei Baklan
    • Dyrygent (grudzień ‘22, marzec ‘23): Marta Kluczyńska
    • Scenografia i kostiumy: Thomas Mika
    • Asystentka choreografa: Ekaterina Shavlishvili
    • Asystentka choreografa: Tatyana Rastorgueva
    • Światła: Steen Bjarke
  • Dracula

    Dracula

    Wojciech Kilar / Krzysztof Pastor

    21,22,23,25 października 2022,
    15,16,17,18 grudnia 2022,
    16,17,18,19 lutego 2023

    Balet w dwóch aktach z prologiem i epilogiem | Libretto: Paweł Chynowski według powieści Brama Stokera

    • Choreografia i reżyseria: Krzysztof Pastor
    • Dyrygent (październik ‘22, luty ‘23): Patrick Fournillier
    • Dyrygent (grudzień ‘22): Marta Kluczyńska
    • Scenografia i kostiumy: Charles Cusick Smith i Phil R. Daniels
    • Światła: Jon Buswell
    • Asystent choreografa: Simonetta Lysy
    • Asystent choreografa: Cédric Ygnace
    • Adaptacja świateł: John-Paul Percox
  • Exodus/Bieguni-Harnasie

    Exodus/Bieguni-Harnasie

    Wojciech Kilar | Karol Szymanowski / Anna Hop | Izadora Weiss

    28,29,31 stycznia 2023

    Wieczór baletowy w dwóch częściach | Choreografia: Anna Hop | Izadora Weiss

    • Choreografia i kostiumy EXODUS: Anna Hop
    • Choreografia i kostiumy BIEGUNI-HARNASIE: Izadora Weiss
    • Dyrygent: Marta Kluczyńska
    • Pianista: Piotr Sałajczyk
    • Scenografia, światło i multimedia EXODUS: Małgorzata Szabłowska
    • Scenografia BIEGUNI-HARNASIE: Katarzyna Sobańska & Marcel Sławiński
    • Projekcje video: Bartek Macias
    • Światła BIEGUNI-HARNASIE: Bogumił Palewicz
  • Fredriana

    Fredriana

    Stanisław Moniuszko / Conrad Drzewiecki, Anna Hop

    22,24,28,30 czerwca 2023

    Wieczór baletowy w dwóch częściach | W 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki

    • Choreografia PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Conrad Drzewiecki
    • Realizacja baletu PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Emil Wesołowski
    • Libretto, choreografia i reżyseria MĄŻ I ŻONA: Anna Hop
    • Interludia MĄŻ I ŻONA: Wojciech Kostrzewa
    • Asystent realizatora PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Renata Smukała
    • Scenografia PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Jan Bernaś
    • Odtworzenie scenografii PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Lilia Ostrouch
    • Scenografia, projekcje, światła MĄŻ I ŻONA: Małgorzata Szabłowska
    • Kostiumy PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Krzysztof Pankiewicz
    • Odtworzenie kostiumów PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Katarzyna Załęcka
    • Kostiumy MĄŻ I ŻONA: Maciej Zień
    • Światła PRZYPOWIEŚĆ SARMACKA: Maciej Igielski
  • Gala Sylwestrowa
  • Giselle

    Giselle Premiera

    Adolphe-Charles Adam / Jean Coralli, Jules Perrot / Marius Petipa

    25,26,27,30 listopada 2022,
    1,2,4,5 kwietnia 2023

    Balet romantyczny w dwóch aktach | Libretto: Théophile Gautier i Jules-Henri Vernoy de Saint-Georges

    • Choreografia: Jean Coralli
    • Choreografia: Jules Perrot
    • Realizacja baletu: Maina Gielgud
    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Scenografia i kostiumy: Andrzej Kreutz Majewski
    • Adaptacja projektów scenografii: Małgorzata Szabłowska
    • Adaptacja projektów kostiumów: Katarzyna Rott
    • Światła: Maciej Igielski
  • Gustaw Holoubek in memoriam

    Gustaw Holoubek in memoriam

    Koncert

    21 kwietnia 2023

    Wyjątkowy wieczór poświęcony jednej z najwybitniejszych postaci polskiej kultury współczesnej

  • Głosy gór

    Głosy gór

    Szymanowski / Górecki / Kilar / Karłowicz

    22 września 2022

  • Kreacje 15

    Kreacje 15

    Collage / młodzi choreografowie

    12,14,15 stycznia 2023

    15. Warsztat Choreograficzny Polskiego Baletu Narodowego

  • Król Roger

    Król Roger

    Karol Szymanowski

    10,12 lutego 2023

    Opera w trzech aktach | Libretto: Karol Szymanowski, Jarosław Iwaszkiewicz | Oryginalna polska wersja językowa z angielskimi napisami

    • Dyrygent: Michał Klauza
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Kostiumy: Konrad Parol
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Projekcje video: Bartek Macias
    • Choreografia: Tomasz Jan Wygoda
    • Dramaturg: Piotr Gruszczyński
    • Projekty charakteryzacji i fryzur : Waldemar Pokromski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
  • La bohème

    La bohème

    Giacomo Puccini

    4,8,9,10,11 grudnia 2022

    Opera w czterech aktach | Giacomo Puccini | Libretto Luigi Illica, Giuseppe Giacosa

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Barbara Wysocka
    • Scenografia: Barbara Hanicka
    • Kostiumy: Julia Kornacka
    • Choreografia: Tomasz Jan Wygoda
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Projekcje video: Lea Mattausch
    • Projekcje video: Artur Sienicki
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Casting director: Izabela Kłosińska
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
  • Lekcje teatralne

    Lekcje teatralne

    Projekt edukacyjny 10+ dla zorganizowanych grup szkolnych

    18 stycznia 2023,
    22 marca 2023

  • Madame Butterfly

    Madame Butterfly

    Giacomo Puccini

    26,28,31 maja 2023

    Tragedia japońska w trzech aktach | Libretto: Giuseppe Giacosa, Luigi Illica | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Kostiumy: Paweł Grabarczyk
    • Kostiumy: Magdalena Tesławska
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Reżyseria świateł: Stanisław Zięba
  • Maria de Buenos Aires

    Maria de Buenos Aires Premiera

    Astor Piazzolla

    16,21,23 marca 2023,
    29 kwietnia 2023,
    12,14 maja 2023

    • Dyrygent: Piotr Staniszewski
    • Reżyseria: Wojciech Faruga
    • Dramaturg: Mikita Iłinczyk
    • Scenografia, kostiumy, światła: Katarzyna Borkowska
    • Choreografia: Krystian Łysoń
  • Moc przeznaczenia

    Moc przeznaczenia Premiera

    Giuseppe Verdi

    13,15,18,20,22 stycznia 2023

    Opera w czterech aktach | Libretto: Francesco Maria Piave wg Don Álvaro Ángela Péreza de Saavedra i Friedricha Schillera

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Dramaturg: Marcin Cecko
    • Kostiumy: Moritz Junge
    • Choreografia : Maćko Prusak
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Reżyseria video: Bartek Macias
    • Charakteryzacja: Waldemar Pokromski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Muzyka Polska na cztery ręce

    Muzyka Polska na cztery ręce

    Projekt edukacyjny 15+ dla grup zorganizowanych

    18 kwietnia 2023

    Koncert muzyki polskiej i pokazy multimedialne

  • Obsesje

    Obsesje

    Schubert / Pastor | Karłowicz / Wesołowski | Schnittke, Górecki / Pastor

    30 września 2022,
    1,2,8 października 2022,
    21,22,23 kwietnia 2023

    Wieczór baletowy w trzech częściach | Muzyka: Franz Schubert, Mieczysław Karłowicz, Alfred Schnittke, Henryk Mikołaj Górecki

  • Opera w kadrze

    Opera w kadrze

    Projekt edukacyjny 10+ dla zorganizowanych grup szkolnych

    8 marca 2023,
    13 kwietnia 2023,
    10 maja 2023

  • Paria

    Paria

    Wersja koncertowa opery Stanisława Moniuszki

    26 października 2022

    Teatr Wielki w Poznaniu

  • Peter Grimes

    Peter Grimes Premiera

    Benjamin Britten

    23,25,27,29 czerwca 2023

    • Dyrygent: Michał Klauza
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Dramaturg: Marcin Cecko
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Kostiumy: Marek Adamski
    • Choreografia: Maćko Prusak
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Reżyseria video: Bartek Macias
    • Charakteryzacja: Waldemar Pokromski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Poranki muzyczne

    Poranki muzyczne

    Projekt edukacyjny 5+

    2 października 2022,
    20 listopada 2022,
    4 grudnia 2022,
    22 stycznia 2023,
    12 marca 2023,
    2 kwietnia 2023,
    28 maja 2023,
    4 czerwca 2023

    Niedzielne spotkania łączące koncert z opowieściami o instrumentach i kompozytorach, a także zagadkami muzycznymi

  • Poranki muzyczne dla dorosłych

    Poranki muzyczne dla dorosłych

    Niedzielne przedpołudnia z muzyką kameralną

    16 października 2022,
    15 stycznia 2023,
    21 maja 2023,
    15 czerwca 2023

  • Powiało na mnie morze snów… Pieśni zadumy i nostalgii na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę
  • Preludium premierowe: Beethoven

    Preludium premierowe: Beethoven

    16 maja 2023

    Koncert symfoniczny przed premierą baletu „Beethoven i szkoła holenderska”

  • Preludium premierowe: Britten

    Preludium premierowe: Britten

    22 czerwca 2023

    Koncert symfoniczny przed premierą opery „Peter Grimes” B. Brittena

  • Preludium premierowe: Verdi

    Preludium premierowe: Verdi

    12 stycznia 2023

    Koncert symfoniczny przed premierą opery „Moc przeznaczenia” G. Verdiego

  • Rigoletto

    Rigoletto

    Giuseppe Verdi

    24,25,26,28 marca 2023

    Opera w trzech aktach | Libretto: Francesco Maria Piave wg Wiktora Hugo | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Gilberto Deflo
    • Scenografia: Ezio Frigerio
    • Kostiumy: Franca Squarciapino
    • Choreografia: Zofia Rudnicka
    • Reżyseria świateł: Stanisław Zięba
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Rodzinne zabawy w Wielkim

    Rodzinne zabawy w Wielkim

    Projekt edukacyjny 5+

    25 marca 2023,
    22 kwietnia 2023,
    13 maja 2023,
    17 czerwca 2023

  • Sinfonia Varsovia

    Sinfonia Varsovia

    Koncert symfoniczny

    21 stycznia 2023

  • Spotkania z Muzalindą

    Spotkania z Muzalindą

    Projekt edukacyjny dla dzieci 5+

    9,26 października 2022,
    17 listopada 2022,
    14,18 grudnia 2022,
    29 stycznia 2023,
    28 marca 2023,
    16 kwietnia 2023,
    18 maja 2023,
    1 czerwca 2023

  • Spotkania z wirtuozem

    Spotkania z wirtuozem

    Projekt edukacyjny 10+

    23 października 2022,
    6 listopada 2022,
    26 marca 2023,
    23 kwietnia 2023,
    14 maja 2023,
    18 czerwca 2023

    Koncert dla młodzieży

  • Straszny dwór

    Straszny dwór

    Stanisław Moniuszko

    23,26,28 kwietnia 2023

    Opera w czterech aktach | Libretto: Jan Chęciński | Oryginalna polska wersja językowa z angielskimi napisami

    • Dyrygent: Andriy Yurkevych
    • Reżyseria: David Pountney
    • Scenografia: Leslie Travers
    • Kostiumy: Marie-Jeanne Lecca
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Reżyseria świateł: Fabrice Kebour
    • Przygotowanie chóru: Violetta Bielecka
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Tango Sepharad
  • Tosca

    Tosca

    Giacomo Puccini

    10,11,12,17,18,19 marca 2023

    Opera w trzech aktach | Libretto: Luigi Illica, Giuseppe Giacosa wg sztuki Victoriena Sardou | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi i angielskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Barbara Wysocka
    • Scenografia: Barbara Hanicka
    • Kostiumy: Julia Kornacka
    • Choreografia: Jacek Przybyłowicz
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Projekcje video: Lea Mattausch
    • Projekcje video: Artur Sienicki
    • Projekty charakteryzacji i fryzur: Mateusz Stępniak
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego : Danuta Chmurska
  • Uniwersytet wiedzy operowej dla dorosłych

    Uniwersytet wiedzy operowej dla dorosłych

    Projekt edukacyjny 25+

    1 października 2022,
    5 listopada 2022,
    3 grudnia 2022,
    21 stycznia 2023,
    11 marca 2023,
    1 kwietnia 2023,
    20,27 maja 2023,
    3 czerwca 2023

  • Uniwersytet wiedzy operowej dla dzieci

    Uniwersytet wiedzy operowej dla dzieci

    Projekt edukacyjny dla dzieci 10+

    1 października 2022,
    5 listopada 2022,
    3 grudnia 2022,
    21 stycznia 2023,
    11 marca 2023,
    1 kwietnia 2023,
    20,27 maja 2023,
    3 czerwca 2023

  • Warsztat-ON dla dzieci 10+

    Warsztat-ON dla dzieci 10+

    Projekt edukacyjny dla dzieci 10+

    15 października 2022,
    10 grudnia 2022,
    28 stycznia 2023,
    15 kwietnia 2023

    Zajęcia prowadzi kompozytor i aranżer Jan Stokłosa

  • Warsztat-ON dla dzieci 5+

    Warsztat-ON dla dzieci 5+

    Projekt edukacyjny dla dzieci 5+

    15 października 2022,
    10 grudnia 2022,
    28 stycznia 2023,
    15 kwietnia 2023

    Zajęcia prowadzi kompozytor i aranżer Jan Stokłosa

  • Warsztat-ON dla osób 15+

    Warsztat-ON dla osób 15+

    Projekt edukacyjny dla osób 15+

    4,5,6,7 lipca 2023

    Zajęcia prowadzi kompozytor i aranżer Jan Stokłosa

  • Warsztaty taneczne

    Warsztaty taneczne

    Projekt edukacyjny dla osób 25+

    28 maja 2023

  • Warsztaty wokalne

    Warsztaty wokalne

    Projekt edukacyjny dla osób 25+

    6 maja 2023