Doris Yarick-Cross to światowej sławy sopranistka, a zarazem wybitna nauczycielka śpiewu. Jest wykładowcą i dziekanem wydziału wokalnego i operowego Uniwersytetu Yale, a także dyrektorem Programu Operowego w Yale School of Music. W czasie jej kadencji na stanowisku dyrektora Programu Operowego Yale, uczelnia ta stała się jednym z wiodących ośrodków akademickich szkolących młodych śpiewaków. Studenci i absolwenci Yale występują w głównych rolach w tak prestiżowych miejscach, jak: Metropolitan Opera, Covent Garden, La Scala, opery w Chicago, San Francisco, Nowym Jorku, Berlinie, Monachium oraz Wiedniu.
Doris Yarick-Cross ma na swoim koncie występy z najważniejszymi amerykańskimi zespołami operowymi, takimi jak: New York City Opera, Chicago Lyric, jak również zespoły operowe z San Francisco, Bostonu, Seattle, San Antonio i Baltimore.
Zadebiutowała pod dyrekcją Leopolda Stokowskiego w New York City Opera w Orfeuszu Monteverdiego. Przez wiele lat była ulubienicą publiczności Opery w Santa Fe, gdzie śpiewała partie Anny Trulove (Żywot rozpustnika) i Paraszy (Mawra) pod opieką Strawińskiego, a także wiele innych ról, takich jak Pamina, Zuzanna, Despina, Mimi czy Micaëla. Odbyła tournée po Australii z towarzyszeniem zespołu Sutherland-Williamson Opera Company, które położyło podwaliny pod triumfalny powrót Joan Sutherland na tamtejsze sceny. Wykonała wtedy partie Tatiany (Eugeniusz Oniegin) oraz Małgorzaty (Faust). W Niemczech artystkę często można było usłyszeć w Operze we Frankfurcie nad Menem, a także na wielu innych europejskich scenach operowych.
Doris Yarick-Cross była solistką New York Philharmonic, występowała również z orkiestrami symfonicznymi z Pittsburgha, Seattle, Montrealu, Québecu i Minneapolis. W Niemczech, wraz z Orkiestrą Radia Hesji (obecnie hr-Sinfonieorchester), wykonywała utwory takie jak: Mesjasz, Stworzenie świata, Lincoln Portrait Coplanda, Requiem Verdiego oraz Niemieckie Requiem Brahmsa. Artystka wystąpiła z recitalami w 48 z 50 stanów amerykańskich; dla rozgłośni radiowej w Hesji nagrała pieśni niemieckie i francuskie.