Po zdobyciu II nagrody w Konkursie im. Królowej Elżbiety w 2007 roku rozpoczęła międzynarodową karierę. Kształciła się pod kierunkiem Mariny Kapatsinskiej w Sofijskiej Państwowej Akademii Muzycznej im. Pancza Władigerowa w Bułgarii, a następnie w Wyższej Szkole Muzycznej im. Królowej Zofii w Madrycie u znanego pedagoga Dmitrija Bashkirova oraz u Claudia Martineza Mehnera. Szkolił ją ponadto Abdel-Rahman El Bacha w Chapelle Musicale Reine Elisabeth w Belgii, korzystała także z porad wielu znanych muzyków, m.in. Leona Fleishera, Rosalyn Tureck, Krystiana Zimermana i Andrasa Schiffa. Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów fortepianowych i muzyki kameralnej, m.in. Konkursu im. Palomy O’Shea w Santanderze i Konkursu im. Vittorio Gui we Florencji, a także francuskiego Festiwalu Juventus.
Występuje z wieloma wybitnymi orkiestrami, są to m.in. orkiestry filharmoniczne Rotterdamu, Radio France, Luksemburga i Tokio, Belgijska Orkiestra Narodowa, Orkiestra Kameralna Unii Europejskiej, BBC Philharmonic, Orkiestra RAI Torino, Orkiestra Symfoniczna im. Czajkowskiego, English Chamber Orchestra, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmoniczna im. Enescu, Hong Kong Sinfonietta, MDR Orchester Leipzig, Orkiestra Symfoniczna RTVE, Orkiestra Kameralna Radia Holenderskiego, Orkiestra Festiwalu w Verbier oraz orkiestry symfoniczne Tatarstanu, Petersburga, Trondheim, Tajpej, Nowej Zelandii, Orkiestra Bułgarskiego Radia.
Współpracuje z wieloma dyrygentami, są to m.in. Sir Colin Davis, Myung-Whun Chung, Sir Andrew Davis, Emmanuel Krivine, Walter Weller, Maxim Vengerov, Emil Tabakov, Tadaaki Otaka, Jaap van Zweden, Dmitri Jurowski, Jean-Jacques Kantorow, Karl Heinz Steffens, Gilbert Varga, Jean-Claude Casadesus, Alexander Sladkovsky, Cristian Mandeal, Jean-Bernard Pommier, Howard Griffiths, Pinchas Steinberg i François-Xavier Roth.
Gra także muzykę kameralną, którą wykonywała z takimi artystami, jak m.in. Maria Joao Pires, Boris Berezovsky, Augustin Dumay, Kolja Blacher, Sergej Krylov, Mihaela Martin, Jian Wang, Pascal Moragues, Alexei Ogrintchouk, Aleksander Kniazev, Frans Helmerson, Mihaela Martin oraz Kwartet Smyczkowy Ysaye.
Miejsca, w których występowała to m.in. Filharmonia Berlińska, BOZAR w Brukseli, Suntory Hall w Tokio, Kennedy Center w Waszyngtonie, Concertgebouw w Amsterdamie, Herkulesaal w Monachium, Beethovenhaus w Bonn, filharmonie w Wilnie i Rydze, South Bank Centre w Londynie, Gewandhaus w Lipsku, sala koncertowa Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonia w Petersburgu, Filharmonia Luksemburska, Arsenal de Metz, Théâtre du Châtelet, Théâtre des Champs Elysées i Auditorium du Louvre w Paryżu, oraz wiele znanych festiwali – m.in. Progetto Martha Argerich w Lugano, Verbier Academy, Szalone Dni Muzyki w Nantes i Tokio, La Roque d'Anthéron, Festiwal im. Rostropowicza w Moskwie i Baku, Festiwal Muzyki Kameralnej w Jerozolimie, Santander, Sommets Musicaux de Gstaad, Montpellier Radio France Festival, Festival de Menton, Mecklenburg-Vorpommern oraz Bach Akademie Stuttgart.
Jej pierwsza solowa płyta CD (Szostakowicz) otrzymała nagrodę Diapason d'Or za rok 2007. Kolejna płyta, z muzyką tego samego kompozytora, nagrana z sopranistką Tatianą Melnychenko, skrzypaczką Natalią Prischepenko i wiolonczelistą Sebastianem Klingerem, otrzymała Nagrodę Superfonic od czasopisma Pizzicato. Płyta z muzyką Beethovena (której sponsorem był belgijski bank Fortis) otrzymała doskonałe recenzje od czasopism „France Musique” i „Diapason”, tak samo wybitne nagrania Burleski Straussa (2008) i I koncertu fortepianowego Brahmsa (2010) z Belgijską Orkiestrą Narodową i Walterem Wellerem (wytwórnia Fuga Libera). To ostatnie nagranie otrzymało bardzo dobrą recenzję od Bryce’a Morrisona w czasopiśmie „Gramophone”. Najnowszą płytę, która również miała bardzo dobre recenzje, pianistka nagrała z wiolonczelistą Aleksandrem Kniazevem i zadedykowała Franckowi i Ysaÿowi.
Ostatnie i planowane ważne występy w sezonie 2017/18 to m.in.: debiut z orkiestrą Staatskapelle Berlin (w berlińskiej Pierre Boulez Saal), występ z Hamburger Symphoniker w hamburskiej Elbphilharmonie, koncert z orkiestrą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Orkiestrą Filharmoniczną im. Enescu, Łotewską Orkiestrą Narodową, Filharmonią Sofijską i Orkiestrą Bułgarskiego Radia Narodowego, z takimi dyrygentami, jak: Lawrence Foster, Gilbert Varga, Howard Griffith, Pablo Heras-Casado, Jun Markl, Yaron Traub, Andris Poga oraz Mark Kadin. Przewidziany jest też recital w Maison de la Radio w Paryżu oraz udział w kilku festiwalach, są to m.in. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny La Roque d’Anthéron, Szalone Dni Muzyki w Nantes, festiwal w Dubrowniku i Festiwal Muzyki Kameralnej w Jerozolimie. Ponadto zaproszono ją do poprowadzenia kursu mistrzowskiego w Park University w Kansas City w USA.
fot. Marco Borggreve