OPERALNIA

O aplikacji

Operalnia – kiedyś pierwszy publiczny teatr operowy, mieszczący się w warszawskim Ogrodzie Saskim, teraz… pierwszy teatr operowy, który mieści się w aplikacji! Zajrzyj do fascynującego świata opery, poznaj tajniki przygotowywania spektaklu zza kulis!

Czy wiesz, ile osób przygotowuje spektakl operowy? Czy wiesz, że w operze pracują nawet ślusarze, kwiaciarki, modystki, farbiarze czy tapicerzy?

Podejrzysz wszystko, co dzieje się przed spektaklem i za kulisami podczas samego spektaklu – rozśpiewywanie się solistów, próby zespołów, montaż dekoracji, ustawianie światła czy wreszcie tancerzy przygotowujących się do wejścia i solistów schodzących ze sceny.

Gdy jeden solista już śpiewa, drugi jeszcze jest w charakteryzatorni. Nad wszystkim czuwa inspicjent, a kiedy ktoś ma krótką przerwę, to wpadnie do bufetu. Chcesz to zobaczyć? Zapraszamy za kulisy!

FUNKCJONALNOŚCI

Aplikacja pozwala na jednoczesne oglądanie fragmentu opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór” i obserwowanie, co dzieje się w tym samym czasie za kulisami, w charakteryzatorni czy w bufecie.

Można obejrzeć także pracę realizatorów, którzy przygotowali tę inscenizację: dyrygenta, reżysera, scenografa, choreografa i projektantki kostiumów oraz wszystkich wykonawców: solistów, chóru, tancerzy i orkiestry.

Zobaczyć można także przygotowania do spektaklu w pracowniach, gdzie powstają kostiumy, dekoracje i rekwizyty oraz próby wszystkich zespołów muzycznych.

about

Aplikacja dostępna w: