Scena opery budzi podziw publiczności nie tylko pięknym śpiewem, ale także zachwycającymi scenografiami i wyszukanymi kostiumami. Kostiumy te często projektowane są przez światowej sławy kreatorów mody, co nie jest tajemnicą, w końcu o romansie opery ze światem mody mówi się od dawna. Natomiast nie wszyscy wiedzą, że projekty kostiumów scenicznych powstają w pracowniach krawieckich Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, gdzie szyte są ręcznie przez najlepiej wykwalifikowanych krawców, z dbałością o najdrobniejszy szczegół, także ten, którego nie da się dostrzec z widowni.
Teraz mają Państwo okazję obejrzeć z bliska, dotknąć, przymierzyć i wreszcie kupić wspaniałe operowe stroje. Odegrały one swoje role na największej operowej scenie i teraz trafiają w Państwa ręce.
Kostiumy sceniczne, których zakup Państwu umożliwiamy, powstały na przestrzeni 30 lat w teatralnych pracowniach. Ich autorami są wybitni kostiumografowie znani ze świata opery, teatru i filmu, wśród nich wielki scenograf Andrzej Kreutz Majewski czy zdobywczyni Oscara Franca Squarciapino.
Poza kostiumami, w sprzedaży także plakaty i programy oraz toaletki z lat 60. Stanowiły oryginalne wyposażenie garderób zaraz po otwarciu teatru.
Ubiór w Operze,
czyli teatralny bazar w Galerii Opera
4-27/11/2022
Ceny: 50 - 1200 zł
Płatność kartą i gotówką
Możliwość przymierzenia na miejscu
Szczegółowy wykaz spektakli, z których kostiumy mogą Państwo kupić:
Straszny dwór (1998), reż. Andrzej Żuławski, kostiumy: Magdalena Tesławska i Paweł Grabarczyk
Don Carlos (2000), reż. Krzysztof Warlikowski, kostiumy: Małgorzata Szczęśniak
Łucja z Lammermooru (2008), reż. Michał Znaniecki, kostiumy: Franca Squarciapino
Śpiewnik domowy (1996), reż. Maria Fołtyn, kostiumy: Jadwiga Jarosiewicz
Bal maskowy (1998), reż. Waldemar Zawodziński, kostiumy: Maria Balcerek i Waldemar Zawodziński Don Giovanni (1998), reż. Marek Weiss, kostiumy: Andrzej Kreutz Majewski
Chopin (1997), reż. Michał Znaniecki, kostiumy: Dalia Gallico
Mazepa (1996), reż. Ryszard Peryt, kostiumy: Andrzej Kreutz Majewski