Poszukiwacze operowych dźwięków
Projekt edukacyjny 5+
Informacja o terminach we wrześniu 2019 roku
Gra jest interaktywną formą zapoznania dzieci z magiczną atmosferą opery przy pomocy dźwięków instrumentów i głosów ludzkich. Poprzez gry i zabawy, a także kontakt z muzykami, uczestnicy będą mogli poznać różne instrumenty muzyczne wchodzące w skład orkiestry symfonicznej, a także nauczyć się rozpoznawać barwy ludzkiego głosu.
Gra rozgrywana jest na terenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, dzięki czemu dzieci mogą oswoić się z wielką i piękną przestrzenią teatru, przy czym to zaznajamianie odbywa się w sposób niecodzienny, co wzmacnia pozytywny wizerunek Opery jako miejsca kultury.
Formuła gry wykorzystuje podejście do nauki przez zabawę i osobiste uczestnictwo dzieci, przez co przekazywanie wiedzy następuje szybciej i jest bardziej efektywne.
Interaktywność jest zapewniana poprzez stałe zachęcanie dzieci do działania – służą temu zarówno rekwizyty używane podczas gry, jak również obecność Przewodnika po świecie operowych dźwięków, czyli specjalnie przygotowanego animatora gry.
Gra składa się z 6 stacji muzycznych, gdzie czekają na uczestników dźwiękowe zagadki. Stacje te to: Śladem dźwięków, Orkiestrowe memo, Ludzkie głosy, Gdzie śpią instrumenty?, Montujemy orkiestrę, Muzyka na spektaklu. Szacunkowy czas trwania gry to ok. 1,5 godz.
Kto może wziąć udział w grze:
Grupy zorganizowane dzieci w wieku od 5 do 9 lat, maksymalna liczebność grupy to 25 osób.
W przypadku grup mało licznych organizator dopuszcza możliwość łączenia grup (po uzgodnieniu z instytucją zgłaszającą).
DO POBRANIA:
Regulamin projektuDeklaracja uczestnictwa w projekcieFormularz zgłoszeniowy
Sponsorzy
-
Partnerzy Akademii Operowej
-
Partnerzy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej
-
Patroni medialni