Mieczysław Fogg był artystą, który poświęcił całe życie śpiewaniu i karierze estradowej. Mimo zmieniających się trendów muzycznych był wierny własnemu stylowi, bo jak mówił „nie sztuka błysnąć, sztuka trwać i nie znudzić się”.
Wystawa ukazuje postać Mieczysława Fogga, jego karierę estradową na tle historii Polski XX w. oraz jego zaangażowanie, upór i wierność własnemu stylowi muzycznemu. Choć w połowie minionego stulecia nastąpiła eksplozja nowych gatunków muzycznych, a popularność zaczęli zdobywać artyści i zespoły młodszego pokolenia, to Mieczysław Fogg pozostał wierny swojemu warsztatowi i stylowi wokalnemu. Dzięki swojej miłości do stolicy Mieczysław Fogg został okrzyknięty „Pieśniarzem Warszawy”, ale jego twórczość i upowszechnianie polskiej piosenki obiegły cały świat.
Na ekspozycji znajda się pamiątki pochodzące z rodzinnego archiwum Michała Fogga, prawnuka artysty oraz zbiorów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wśród nich unikatowe, nie udostępnione wcześniej szerszej publiczności eksponaty, m.in. fotografie z występów Mieczysława Fogga, odznaki, pamiątki z podróży, frak estradowy, kombinezon powstańczy oraz kroniki prowadzone przez jego pierwszą żonę Irenę Fogg. Jednym z najcenniejszych przedmiotów jest pianino, które towarzyszyło pieśniarzowi przez prawie całe życie artystyczne.
Wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
KATALOG WYSTAWY DOSTĘPNY ONLINE