W dniach 21–25 maja zapraszamy na serię recitali chopinowskich w wykonaniu utalentowanych polskich pianistów młodego pokolenia. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, w Salach Redutowych im. Fryderyka Chopina, wystąpią artyści, którzy mają zagwarantowany już udział w październikowym (przełożonym z roku ubiegłego) XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.
To dla nas wszystkich okazja bliższego poznania młodej polskiej pianistyki – okazja wyjątkowa, zwłaszcza w perspektywie zbliżającego się najważniejszego wydarzenia muzycznego światowej pianistyki, jakim jest Konkurs Chopinowski.
Będzie ciekawie, będzie pięknie – zaproszeni artyści dali się już poznać publiczności jako znakomici muzycy. Zagrają: Piotr Pawlak, Adam Kałduński, Kamil Pacholec, Piotr Alexewicz i Szymon Nehring.
Preludium konkursowe – recitale polskich uczestników Konkursu Chopinowskiego KUP BILET
21–25 maja, godz. 19.00, Sale Redutowe Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
Koncert Akademii Operowej - Walce miłosne Brahmsa
O miłości można mówić na różne sposoby – czasem na poważnie, a czasem z humorem. Miłość może mieć różne oblicza – czasem jest źródłem szczęścia, innym razem łączy się z cierpieniem. Wszystko to odnajdziemy w Walcach miłosnych Johannesa Brahmsa. To niezwykły utwór, o nietypowej obsadzie – czterech solistów oraz fortepian na cztery ręce.
Walce Brahmsa przeniosą nas do atmosfery wiedeńskich salonów, przepełnionych tradycją wspólnego muzykowania. Pogodne i pełne wdzięku, zwłaszcza w tak trudnych czasach, w jakich się znaleźliśmy, z pewnością poprawią nastrój, podniosą na duchu, czasem rozbawią, a czasem wzruszą.
Wystąpią adepci Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej: Inna Fedorii, Justyna Ołów, Adrian Domarecki oraz gościnnie Artur Janda. Akompaniować na fortepianie będą – na cztery ręce – Alina Shevchenko, również adeptka Akademii Operowej, oraz Lech Napierała, wybitny pianista-kameralista.
Walce miłosne Brahmsa. Koncert adeptów Akademii Operowej KUP BILET
23 maja, godz. 17.00, Sala Młynarskiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej
---
Godziny otwarcia kas i zasady bezpieczeństwa
Od 21 maja ponownie otwieramy kasy biletowe w holu głównym i wydłużamy godziny otwarcia Butiku w lewym skrzydle teatru do godz. 19.00. Zapraszamy.
Kasy w holu głównym:
czynne od 21 maja w godz. 11.00–19.00
Butik (i kasa) w lewym skrzydle teatru:
czynny codziennie godz. 11.00–18.00 (od 21 maja do godz. 19.00)
Do przestrzeni widowni, foyer oraz kuluarów teatru non-stop dostarczane jest w 100 procentach zewnętrzne, świeże, oczyszczone powietrze. Czystość filtrów powietrza jest stale kontrolowana. Wyłączyliśmy ze sprzedaży połowę miejsc na widowni, wprowadzając układ szachownicy. Miejsca wyłączone zabezpieczyliśmy specjalnymi taśmami.
Dla widzów spektakli i koncertów uruchomiliśmy możliwość złożenia online oświadczenia o stanie zdrowia nie wcześniej niż na 48 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia. Oświadczenie można również złożyć w wersji papierowej, po czym wrzucić do specjalnie przygotowanych urn w miejscu sprawdzania biletów. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest złożenie oświadczenia online lub w budynku Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.
W przypadku m.in. projektów edukacyjnych, warsztatów przy wystawach czy wystaw oświadczenie można złożyć wyłącznie w wersji papierowej, po czym wrzucić do specjalnie przygotowanych skrzynek w miejscu sprawdzania biletów.
Zwiększyliśmy częstotliwość dezynfekcji przestrzeni wspólnej i sanitarnej. Regularnie płynami dezynfekującymi o działaniu wirusobójczym przecierane są również klamki i poręcze. W holu kas biletowych ustawiliśmy higienomat, w którym można zakupić maseczki jedno- i wielorazowego użytku, rękawiczki oraz żele do dezynfekcji. Poza podstawowymi środkami higieny, toalety wyposażyliśmy wpodajniki łokciowe z płynem do dezynfekcji rąk.
https://link.freshmail.mx/c/rtlvxvhq0x/mqclxxn8g9
https://link.freshmail.mx/c/rtlvxvhq0x/mqclxxn8g9
Na zdjęciu z lewej: Szymon Nehring, fot. Wojciech Grzędziński
Na zdjęciu z prawej: Justyna Ołów i Paweł Trojak, adepci Akademii Operowej, podczas koncertu w 2019 roku, fot. Krzysztof Bieliński