Pracownicy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej szyją maseczki ochronne. Maseczki powstają w dwóch pracowniach krawieckich teatru z materiałów znajdujących się w zapasach magazynu. Są wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub len, które są wcześniej prane i poddawane sterylizacji.
Szyjemy w warunkach, jakie są możliwe. Konsultowaliśmy się ze specjalistami, jak przygotować sterylne maseczki, materiały są poddawane dezynfekcji. Panie i panowie z pracowni krawieckich TW- ON szyją je z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa – mówi Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. – Chciałbym podziękować naszym pracownikom z pracowni krawieckich za ich wielkie serca i entuzjazm, jaki wkładają w tę akcję. Robimy wszystko, co możemy na chwilę obecną zrobić. Czynimy starania, żeby zdobyć większe ilości materiałów i być w stanie wyprodukować kolejne partie tak potrzebnych dzisiaj maseczek.
Dwuwarstwowe maseczki są wielokrotnego użytku, mogą być prane w temperaturze 60 stopni Celsjusza i ponownie używane.
Materiały, którymi dysponuje teatr, pozwolą na wyprodukowanie około 4,5 tys. maseczek.
Maseczki trafią do pracowników teatru i ich rodzin, Domu Muzyka Seniora oraz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.
Na zdjęciu: pracownia krawiecka w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, fot. TW-ON