Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Muzeum Teatralne w ramach projektu Warszawskie teatrowisko. Warsztaty teatralne skierowane są do uczniów warszawskich przedszkoli, szkół podstawowych i liceów poprowadzą aktorzy Teatru Alatyr. Zajęcia odbywają się w zgłoszonych szkołach od maja do czerwca 2018 roku. Rezerwacji należy dokonać wysyłając e-mail na adres: mzembrzuska@teatrwielki.pl lub telefonicznie pod numerem: (22) 69 20 211
W mailu ze zgłoszeniem należy podać: najdogodniejsze terminy, godziny, nazwę szkoły/przedszkola, adres, klasę/wiek dzieci, liczbę uczniów/opiekunów, kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e-mailowy), dodatkowe informacje o grupie (np. o niepełnosprawności itd.)
Liczba warsztatów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
OPIS WARSZTATÓW:
Na warsztaty trzeba przygotować we własnym zakresie materiały, których listę prześlemy mailowo.
Warsztaty dla dzieci (od 2,5 do 6 lat)
Warsztat dla najmłodszych odbywać się będzie z udziałem różnych przedmiotów nas otaczających. Dzieci dowiedzą się, jak z folii malarskiej zrobić morze, a z piłki plażowej okręt. Będziemy operowali dźwiękiem, kolorem, formą i strukturą otaczających dziecko przedmiotów. Warsztaty te to świetna okazja do poznawania i doświadczania rzeczywistości w nowy sposób przy zaangażowaniu wielu zmysłów. Dzięki nim dziecko będzie miało możliwość poczuć się częścią większej całości, na której wygląd ma wpływ. Warsztat pomoże rozwinąć dziecięcą ekspresję oraz wyobraźnię, a także stworzy okazję do żywego reagowania na otoczenie i sztukę.
Warsztaty dla dzieci (od 6 do 12 roku życia)
Co łączy dzieci z teatrem formy? Animacją lalek? Ożywianiem przedmiotów? Z pewnością nieograniczona wyobraźnia oraz wiara w to, że w każdy przedmiot – nieważne, czy jest lampą, klapkiem, czy młotkiem – można tchnąć życie.
Podczas warsztatów skupimy uwagę na otaczającej nas materii. Dzieci nauczą się, jak ożywiać przedmioty codziennego użytku, części ciał czy siebie nawzajem. Podczas warsztatów rozwiniemy ich kreatywność, wrażliwość na otaczający nas świat, ale także skupienie i umiejętności tworzenia „czegoś z niczego”. Animacja przedmiotu daje możliwość nowego spojrzenia na rzeczywistość, dzięki niej staną się bardziej otwarci i wrażliwsi na drugiego człowieka i nie tylko…
Dzieci mogą zabrać na warsztat ulubionego misia, czy przedmiot bądź materiał, z którym są szczególnie związane.
Warsztaty dla młodzieży (od 13 roku życia)
Poprzez pracę z przedmiotem, materiałem oraz lalką uczestnicy warsztatów poznają, na czym polega animacja (ożywianie) rzeczy martwych, a także inaczej spojrzą na świat otaczających ich przedmiotów. Czynnie poznają wielość animacyjnych technik lalkowych. W tajemniczy świat animacji zostaną wprowadzeni poprzez cykl ćwiczeń i zabaw zwieńczonych budowaniem krótkich etiud teatralnych.