26-letni artysta jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pianistów. Daje ponad 100 koncertów rocznie.
Współpracował z tak uznanymi dyrygentami, jak Antonio Pappano, Yannick Nézet-Séguin, Daniel Harding i Claudio Abbado, koncertując m.in. z Filharmonikami Nowojorskimi, Symfonikami z San Francisco, Staatskapelle z Drezna, Orkiestrą Radia Bawarskiego i Londyńską Orkiestrą Symfoniczną. Po serii recitali zatytułowanych Night Music w 2019 r. artysta występował m.in. z nowym programem solowym oraz pieśniami Beethovena (z Matthiasem Goerne). Grał także z towarzyszeniem m.in. Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej, Orkiestry Filadelfijskiej, Filarmonica della Scala, Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia i Orpheus Chamber Orchestra, w takich salach, jak Carnegie Hall czy Elbphilharmonie w Hamburgu.
W 2013 r., jako najmłodszy w historii, otrzymał tytuł „Artysty Roku” przyznawany przez magazyn „Grammophone” oraz Nagrodę im. Leonarda Bernsteina. W 2012 r. został Ambasadorem UNICEF-u w Kanadzie. Pianista jest stałym gościem Festiwalu „Chopin i jego Europa”. Dzięki m.in. wydaniu przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wielokrotnie nagradzanych nagrań koncertów Chopina, zarejestrowanych przez zaledwie 13- i 14-letniego artystę podczas festiwalu (z Sinfonią Varsovią pod dyrekcją Howarda Shelleya), Jan Lisiecki w wieku 15 lat podpisał ekskluzywny kontrakt z wytwórnią Deutsche Grammophon, a jego nagrania otrzymywały m.in. nagrody ECHO Klassik, JUNO i Diapason d’Or.
W ostatnich latach ukazały się wysoko oceniane przez krytykę: komplet koncertów fortepianowych Beethovena z Academy of St Martin in the Fields (nagranie live z Konzerthaus w Berlinie, pierwsza płyta Deutsche Grammophone wydana z okazji Roku Beethovena) i wspólna płyta artysty i Matthiasa Goerne z pieśniami Beethovena, a kilka miesięcy temu odbyła się premiera najnowszego, dwupłytowego albumu Jana Lisieckiego z Nokturnami Fryderyka Chopina.
Fot. Christoph Köstlin, © Deutsche Grammophon