Spektakle

  • 24 godziny w teatrze
  • Aida

    Aida

    Giuseppe Verdi

    5,6,7 marca 2021,
    22,23,24,25 kwietnia 2021

    Opera w czterech aktach | Libretto: Antonio Ghislanzoni | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Tadeusz Kozłowski
    • Reżyseria, scenografia i koncepcja świateł: Roberto Laganà Manoli
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Choreografia: Emil Wesołowski
  • Burza

    Burza

    Purcell, Tallis, Johnson, Locke, van der Aa / Krzysztof Pastor

    29,30,31 stycznia 2021

    Balet w dwóch aktach wg Williama Shakespeare’a | Muzyka: Henry Purcell, Thomas Tallis, Robert Johnson, Matthew Locke, Michel van der Aa oraz irańska muzyka tradycyjna

    • Choreografia: Krzysztof Pastor
    • Dyrygent: Matthew Rowe
    • Projekcje video: Shoja Azari
    • Projekcje video: Shirin Neshat
    • Scenografia i światła: Jean Kalman
    • Kostiumy: Tatyana van Walsum
    • Dramaturg: Willem Bruls
    • Asystentka choreografa: Sandrine Leroy
    • Asystentka choreografa: Judy Maelor Thomas
    • Konsultant muzyczny: Jan Pieter Koch
  • Cardillac

    Cardillac Premiera

    Paul Hindemith

    15,17,20,22 stycznia 2021

    Opera w trzech aktach (czterech obrazach) | Libretto: Ferdinand Lion | Oryginalna niemiecka wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Tim Murray
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Dramaturgia: Marcin Cecko
    • Kostiumy: Wojciech Dziedzic
    • Reżyseria świateł : Felice Ross
    • Choreografia: Marta Ziółek
    • Projekcje video: Bartek Macias
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Stylizacja włosów i charakteryzacja: Łukasz Pycior
  • Carmen

    Carmen

    Georges Bizet

    13,14,19,20,21 lutego 2021

    Opera w czterech aktach | Libretto: Henri Meilhac, Ludovic Halévy | Oryginalna francuska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Andrzej Chyra
    • Scenografia: Barbara Hanicka
    • Kostiumy: Magda Maciejewska
    • Reżyseria świateł: Bartosz Nalazek
    • Choreografia : Jacek Przybyłowicz
    • Projekcje video: Michał Jankowski
    • Dramaturgia: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
    • Współpraca dramaturgiczna: Michał Kurkowski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
    • Stylizacja fryzur i charakteryzacja: Marek Bryczyński
  • Carmina Burana (Mgnienie Oka) - BMW Art Club

    Carmina Burana (Mgnienie Oka) - BMW Art Club

    Wydarzenie „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka 2019”

    17,18 lutego 2021,
    29,30 maja 2021,
    23,24 czerwca 2021

    • Dyrygent: Lorenzo Passerini
    • Opracowanie wizualne: Boris Kudlička
    • Współpraca dramaturgiczna: Krzysztof Knurek
    • Projekcje video: Bartek Macias
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Reżyseria świateł: Bogumił Palewicz
    • Współpraca przy interpretacji, analizie tekstu i scenariuszu: Jarosław Mikołajewski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru : Danuta Chmurska
    • Kurator projektu: Stach Szabłowski
  • Cyganeria

    Cyganeria Premiera

    Giacomo Puccini

    17,18,19,20,25,26,27 czerwca 2021

    Sceny liryczne w czterech obrazach (aktach) | Libretto: Luigi Illica, Giuseppe Giacosa | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria : Barbara Wysocka
    • Scenografia: Barbara Hanicka
    • Kostiumy: Julia Kornacka
    • Dramaturg: Tomasz Śpiewak
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Czarodziejski flet

    Czarodziejski flet

    Wolfgang Amadeus Mozart

    14,15 listopada 2020,
    9,10 grudnia 2020,
    16,21,24 stycznia 2021

    Opera w dwóch aktach Libretto: Emanuel Schikaneder | Produkcja: Komische Oper, Berlin | Oryginalna niemiecka wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Piotr Staniszewski
    • Reżyseria: Suzanne Andrade
    • Reżyseria: Barrie Kosky
    • Koncepcja: „1927” (Suzanne Andrade, Paul Barritt), Barrie Kosky
    • Scenografia i kostiumy: Esther Bialas
    • Animacje: Paul Barritt
    • Dramaturgia: Ulrich Lenz
    • Reżyseria świateł: Diego Leetz
    • Realizacja oryginanej inscenizacji: Tobias Ribitzki
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie solistów z chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
    • Pianista: Anna Marchwińska
  • Dama kameliowa

    Dama kameliowa

    Fryderyk Chopin / John Neumeier

    25,27,28,29,30 października 2020

    Balet Johna Neumeiera w trzech aktach z prologiem wg powieści Aleksandra Dumasa (syna)

    • Choreografia: John Neumeier
    • Muzyka: Fryderyk Chopin
    • Dyrygent: Jerzy Wołosiuk
    • Pianista: Krzysztof Jabłoński
    • Pianista: Marek Bracha
    • Scenografia i kostiumy: Jürgen Rose
    • Koncepcja świateł: John Neumeier
    • Asystent choreografa: Kevin Haigen
    • Asystent choreografa: Janusz Mazoń
    • Asystent choreografa: Radik Zaripov
  • Dziadek do orzechów i król myszy

    Dziadek do orzechów i król myszy

    Piotr Czajkowski / Toer van Schayk, Wayne Eagling

    19,20,22,23,27,29 grudnia 2020

    Balet-feeria w dwóch aktach | Libretto: Marius Petipa wg E.T.A. Hoffmanna

    • Choreografia: Toer van Schayk
    • Choreografia: Wayne Eagling
    • Muzyka: Piotr Czajkowski
    • Dyrygent: Marta Kluczyńska
    • Scenografia i kostiumy: Toer van Schayk
    • Światła: Bert Dalhuysen
    • Asystent choreografa: Steven Etienne
    • Asystent choreografa: Natalia Hoffmann
    • Asystent choreografa: Caroline Iura
    • Asystent choreografa: Joseph Kerwin
    • Asystent choreografa: Jarmo Rastas
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
  • Fidelio

    Fidelio Premiera

    Ludwig van Beethoven

    26,28,30 marca 2021,
    1 kwietnia 2021

    Opera w dwóch aktach | Libretto: Joseph Sonnleithner, Stephan von Breuning, Georg Friedrich Treitschke | Oryginalna niemiecka wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: John Fulljames
    • Scenografia : Steffen Aarfing
    • Reżyseria świateł: Lee Curran
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Głosy gór

    Głosy gór

    Szymanowski / Górecki / Kilar / Karłowicz

    13 września 2020

    Wykonawcy: Jerzy Maksymiuk, Janusz Olejniczak, Jan Smoczyński, Kwartet góralski Sebastiana Karpiela Bułecki, Atom String Quartet, NEO String Quartet, Jan Młynarski, Michał Barański

  • Halka

    Halka

    Stanisław Moniuszko

    9,11,13,15,21 października 2020

    Opera w czterech aktach | Libretto: Włodzimierz Wolski | Oryginalna polska wersja językowa z angielskimi napisami

    • Dyrygent: Łukasz Borowicz
    • Dyrygent: Rafał Kłoczko
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Kostiumy: Dorota Roqueplo
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Choreografia: Tomasz Jan Wygoda
    • Dramaturgia: Piotr Gruszczyński
    • Projekcje video: Bartek Macias
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Stylizacja włosów i charakteryzacja: Łukasz Pycior
    • Casting director: Izabella Kłosińska
  • Halka (wileńska)

    Halka (wileńska)

    Stanisław Moniuszko

    19,23 stycznia 2021,
    21 marca 2021,
    21 kwietnia 2021,
    6 czerwca 2021

    Opera w dwóch aktach | Libretto: Włodzimierz Wolski | Oryginalna polska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent (21/03; 6/06): Łukasz Borowicz
    • Dyrygent (19, 23/01; 21/04): Rafał Kłoczko
    • Reżyseria: Agnieszka Glińska
    • Scenografia: Monika Nyckowska
    • Kostiumy: Katarzyna Lewińska
    • Choreografia: Weronika Pelczyńska
    • Reżyseria świateł: Jacqueline Sobiszewski
    • Projekcje video: Franciszek Przybylski
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Konsultacje głosowo-performatywne: Katarzyna Sitarz
  • Jakub Józef Orliński

    Jakub Józef Orliński

    12 września 2020

    Koncert z Zespółem Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej „Capella Regia Polona”

  • Koncert Sylwestrowy

    Koncert Sylwestrowy

    31 grudnia 2020

    Gwiazdy polskich i zagranicznych scen operowych | Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

  • Korsarz

    Korsarz Premiera

    Adolphe Adam i in. / Manuel Legris wg Mariusa Petipy

    17,18,19,20,23,24 września 2020,
    8,9,10,11 kwietnia 2021

    Balet w trzech aktach z prologiem i epilogiem | Libretto: Manuel Legris i Jean-François Vazelle według George’a Byrona, Julesa-Henriego Vernoy de Saint-Georges i Josepha Maziliera

    • Choreografia: Manuel Legris
    • Choreografia: Marius Petipa
    • Dyrygent (wrzesień 2020): Alexei Baklan
    • Dyrygent (kwiecień 2021): Marta Kluczyńska
    • Scenografia i kostiumy: Luisa Spinatelli
    • Światła: Marion Hewlett
    • Asystent choreogorafa: Albert Mirzoyan
    • Asystent choreogorafa: Chantal Lefèvre
  • Kreacje 13

    Kreacje 13

    Collage / młodzi choreografowie

    12,13,14 lutego 2021

    XIII Warsztat Choreograficzny Polskiego Baletu Narodowego

  • Krzysztof Penderecki in memoriam
  • Lekcje teatralne

    Lekcje teatralne

    Projekt edukacyjny 10+ dla grup zorganizowanych

    10 lutego 2021,
    14 kwietnia 2021,
    9 czerwca 2021

    Lekcja teatralna

  • Madame Butterfly

    Madame Butterfly

    Giacomo Puccini

    5,6,11,12,13 grudnia 2020

    Tragedia japońska w trzech aktach | Libretto: Giuseppe Giacosa, Luigi Illica | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Marcello Mottadelli
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Kostiumy: Paweł Grabarczyk
    • Kostiumy: Magdalena Tesławska
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Reżyseria świateł: Stanisław Zięba
  • Mayerling

    Mayerling Premiera

    Ferenc Liszt / Kenneth MacMillan

    21,22,23,25,26,27 maja 2021

    Balet w trzech aktach | Libretto: Gillian Freeman

    • Choreografia : Kenneth MacMillan
    • Dyrygent : Patrick Fournillier
    • Realizacja: Karl Burnett
    • Realizacja: Grant Coyle
    • Realizacja: Wayne Eagling
    • Scenografia i kostiumy : Nicholas Georgiadis
    • Światła : John B. Read
  • Opera w kadrze

    Opera w kadrze

    Projekt edukacyjny 10+ dla grup zorganizowanych

    12 stycznia 2021,
    11 marca 2021,
    12 maja 2021

  • Orkiestra TW-ON w Filharmonii Narodowej
  • Piotr Beczała
  • Poranki muzyczne

    Poranki muzyczne

    4 października 2020,
    15 listopada 2020,
    6 grudnia 2020,
    10 stycznia 2021,
    7 lutego 2021,
    28 marca 2021,
    11 kwietnia 2021,
    16 maja 2021,
    13 czerwca 2021

    Niedzielne spotkania dla dzieci łączące koncert z opowieściami o instrumentach i kompozytorach, a także zagadkami muzycznymi

  • Preludium premierowe: Franciszek Liszt

    Preludium premierowe: Franciszek Liszt

    20 maja 2021

    Koncert przed premierą „Mayerlinga” F. Liszta

  • Preludium premierowe: Ludwig van Beethoven

    Preludium premierowe: Ludwig van Beethoven

    20 marca 2021

    Koncert przed premierą „Fidelia” L. van Beethovena

  • Preludium premierowe: Paul Hindemith

    Preludium premierowe: Paul Hindemith

    9 stycznia 2021

    Koncert przed premierą „Cardillaca” P. Hindemitha

  • Rigoletto

    Rigoletto

    Giuseppe Verdi

    16,17,18,20 kwietnia 2021

    Opera w trzech aktach | Libretto: Francesco Maria Piave wg Wiktora Hugo | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Gerd Schaller
    • Reżyseria: Gilberto Deflo
    • Scenografia: Ezio Frigerio
    • Kostiumy: Franca Squarciapino
    • Choreografia: Zofia Rudnicka
    • Reżyseria świateł: Stanisław Zięba
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Rodzinne zabawy w Wielkim

    Rodzinne zabawy w Wielkim

    Projekt edukacyjny 5+

    6 lutego 2021,
    13 marca 2021,
    10 kwietnia 2021,
    8 maja 2021

  • Romeo i Julia

    Romeo i Julia

    Siergiej Prokofiew / Krzysztof Pastor

    25,26,27,28 lutego 2021

    Balet w trzech aktach | Libretto: Krzysztof Pastor, Willem Bruls według Williama Shakespeare’a

    • Choreografia: Krzysztof Pastor
    • Dyrygent: Andriy Yurkevych
    • Scenografia i kostiumy: Tatyana van Walsum
    • Dramaturg: Willem Bruls
    • Asystent choreografa: Amanda Eyles
    • Asystent choreografa: Paul Tyers
    • Światła: Bert Dalhuysen
  • Sinfonia Varsovia
  • Śpiąca królewna

    Śpiąca królewna

    Piotr Czajkowski / Jurij Grigorowicz

    19,20,21,24,25 listopada 2020

    Balet-feeria w trzech aktach | Libretto: Iwan Wsiewołożski według Charles’a Perraulta

    • Choreografia wg Mariusa Petipy: Jurij Grigorowicz
    • Muzyka: Piotr Czajkowski
    • Dyrygent: Alexei Baklan
    • Scenografia: Ezio Frigerio
    • Kostiumy: Franca Squarciapino
    • Światła: Stanisław Zięba
  • Spotkania z wirtuozem

    Spotkania z wirtuozem

    Projekt edukacyjny 10+

    25 października 2020,
    14 lutego 2021,
    14 marca 2021,
    23 maja 2021,
    20 czerwca 2021

    Koncert dla młodzieży

  • Straszny dwór

    Straszny dwór

    Stanisław Moniuszko

    5,6,7 lutego 2021

    Opera w czterech aktach | Libretto: Jan Chęciński | Oryginalna polska wersja językowa z angielskimi napisami

    • Dyrygent: Andriy Yurkevych
    • Reżyseria: David Pountney
    • Scenografia: Leslie Travers
    • Kostiumy: Marie-Jeanne Lecca
    • Choreografia: Emil Wesołowski
    • Reżyseria świateł: Fabrice Kebour
    • Przygotowanie chóru: Violetta Bielecka
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Tosca

    Tosca

    Giacomo Puccini

    5,6,7,8,28,29 listopada 2020

    Opera w trzech aktach | Libretto: Luigi Illica, Giuseppe Giacosa wg sztuki Victoriena Sardou | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi i angielskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Barbara Wysocka
    • Scenografia: Barbara Hanicka
    • Kostiumy: Julia Kornacka
    • Choreografia: Jacek Przybyłowicz
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Projekcje video: Lea Mattausch
    • Projekcje video: Artur Sienicki
    • Projekty charakteryzacji i fryzur: Mateusz Stępniak
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
    • Przygotowanie chóru dziecięcego: Danuta Chmurska
  • Traviata

    Traviata

    Giuseppe Verdi

    5,6,7,8,9 maja 2021

    Opera w trzech aktach | Libretto: Francesco Maria Piave wg Aleksandra Dumas, syna | Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Reżyseria: Mariusz Treliński
    • Scenografia: Boris Kudlička
    • Kostiumy: Tomasz Ossoliński
    • Kostiumy: Gosia Baczyńska
    • Choreografia: Tomasz Jan Wygoda
    • Dramaturgia: Piotr Gruszczyński
    • Reżyseria świateł: Marc Heinz
    • Projekcje video: Darek Błaszczyk / Cókierek
    • Przygotowanie chóru: Mirosław Janowski
  • Uniwersytet wiedzy operowej dla dorosłych

    Uniwersytet wiedzy operowej dla dorosłych

    Projekt edukacyjny 25+

    10 października 2020,
    14 listopada 2020,
    5 grudnia 2020,
    16 stycznia 2021,
    13 lutego 2021,
    6 marca 2021,
    17 kwietnia 2021,
    15 maja 2021,
    12 czerwca 2021

  • Uniwersytet wiedzy operowej dla dzieci

    Uniwersytet wiedzy operowej dla dzieci

    Projekt edukacyjny dla dzieci 10+

    10 października 2020,
    14 listopada 2020,
    5 grudnia 2020,
    16 stycznia 2021,
    13 lutego 2021,
    6 marca 2021,
    17 kwietnia 2021,
    15 maja 2021,
    12 czerwca 2021

  • Warsztaty wokalne - Koncert finałowy
  • Werther

    Werther Premiera

    Jules Massenet

    8,10,14,16,18 października 2020

    Dramat muzyczny w 4 aktach (pięciu obrazach) | Libretto: Édouard Blau, Paul Millet i Georges Hartmann wg Johanna Wolfganga Goethego | Oryginalna francuska wersja językowa z polskimi i angielskimi napisami

    • Dyrygent: Patrick Fournillier
    • Inscenizacja: Willy Decker
    • Reżyser wznowienia: Stefan Heinrichs
    • Scenografia i kostiumy: Wolfgang Gussmann
  • Zagubione dusze

    Zagubione dusze

    Wieczór baletowy w trzech częściach

    11,12,13,14 marca 2021

    Strawiński / Niżyńska | Strawiński / Pastor | Richter / McGregor

    • Choreografia WESELE: Bronisława Niżyńska
    • Choreografia DO NOT GO GENTLE…: Krzysztof Pastor
    • Choreografia INFRA: Wayne McGregor
    • Dyrygent: Jerzy Wołosiuk
    • Realizacja choreografii WESELE: Howard Sayette
    • Główny realizator baletu INFRA : Antoine Vereecken
    • Realizator baletu INFRA: Davide Di Pretoro
    • Scenografia i kostiumy WESELE: Natalia Gonczarowa
    • Scenografia i kostiumy DO NOT GO GENTLE…: Tatyana van Walsum
    • Scenografia INFRA: Julian Opie
    • Kostiumy INFRA: Moritz Junge
    • Światła DO NOT GO GENTLE…: Bert Dalhuysen
    • Światła INFRA: Lucy Carter
    • Realizator świateł INFRA: Sean Gleason
    • Asystent ds. Projektów INFRA: Catherine Smith